KOSZYKÓWKA:ZIELONA GÓRA:

Stelmet wciąż bez porażki. Teraz czas na … Zastal

Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra wciąż bez porażki w rozgrywkach EBL. Nasz zespół pokonał dziś MKS Dąbrowa Górnicza 95:79.

Mecz od początku układał się po myśli zielonogòrzan, choć goście przez pierwszą połowę dzielnie trzymali się mistrzów Polski. Po pierwszej kwarcie tylko 24:18 dla gospodarzy. Do przerwy zaś – 45:37. Obraz gry zmienił się w drugiej połowie. Stelmet odjeżdżał ambitnym  gościom. Po 30 minutach było już 74:58. Ostatecznie mistrz Polski nie dał sobie wydrzeć wygranej zwyciężając różnicą 16 punktów.

Bohaterem meczu był Geofrey Grosselle, który zdobył aż 35 punktów.

A po meczu na konferencji prasowej Łukasz Koszarek – kapitan Stelmetu – tak oto ocenił spotkanie jak również odniósł się do sugestii, że klub – wobec wycofania się głównego sponsora – może mieć problemy finansowe:

Mecz zagraliśmy z mniejszą energią, ale cieszy to, ze wygraliśmy. Warunki były trudniejsze niż zazwyczaj. W miarę sobie poradziliśmy. Liczy się zwycięstwo. Sezon się zaczął, sponsor dopiero odszedł, niczego nie odczuwamy. Podczas ostatniej podróży do Rosji mieliśmy ciepłe jedzenie, wygodne łózka, nawet mieliśmy czas, by wykąpać się w morzu, więc na ten moment nie ma problemu.

Warto dodać, że koszykarze po raz ostatni występowali pod szyldem Stelmet. Sponsor wycofuje się z nazwy drużyny.  Zespół występować będzie teraz jako Zastał Enea.