PIŁKA NOŻNA:ZIELONA GÓRA:

Sparta wygrała u lidera i wraca do gry o awans

W grupie III A-klasowych zmagań w miniony weekend ważne zwycięstwo odniosła Sparta Łężyca. Podopieczni Macieja Wysockiego pokonali na wyjeździe lidera, Pogoń Wschowa 2:0.

Obie bramki dla zwycięzców zdobył Wojciech Lehmann. Z występu podopiecznych zadowolony był trener Sparty.

Miłe uczucie, jak się wygrywa u lidera, nie tracąc bramki. Jechaliśmy tam po punkty. Ta liga jest tak nieobliczalna, że z każdym można wygrać i z każdym można przegrać. Fajnie, że udało się wszystkie założenia taktyczne zrealizować. Najważniejsze, że “zero” z tyłu.

Sparta tym samym zrównała się punktami z liderem ze Wschowy. Obie ekipy mają po 30 punktów, jednak zielonogórski zespół ma rozegrane jedno spotkanie więcej. Wysockiego pytamy czy Sparta myśli o awansie do klasy okręgowej.

Poprzedni mecz z Odrą Klenica troszeczkę zweryfikował nasze plany. Odbyliśmy sobie rozmowę, bo ja nad wynik przedkładam atmosferę. Po zwycięstwie atmosferka wróciła, dostaliśmy wiatr w skrzydła. Myślę, że chłopaki uwierzyli. Nie napinamy się, ale walczymy o najwyższe cele. Mam nadzieję, że rywalizacja będzie do samego końca.

A skoro o okręgówce mowa, to jutro zostanie rozegrana tam 25. kolejka. U siebie zagra Zorza Ochla, która zmierzy się ze Sprotavią Szprotawa i Chynowianka, która zagra z GKS-em Siedlisko. Na wyjeździe punktów poszuka Drzonkowianka. Piłkarze Krzysztofa Nykiela zmierzą się z Pogonią Przyborów. Jutro zagra też IV liga. Rezerwy Lechii Zielona Góra jadą do Kożuchowa na mecz z Koroną.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00