KULTURA:ZIELONA GÓRA:

Lato Muz Wszelakich na półmetku. Co jeszcze zobaczymy i usłyszymy w mieście?

Minął już miesiąc od rozpoczęcia „Lata Muz Wszelakich”. W czwartym tygodniu cyklu imprez, organizowanego przez Zielonogórski Ośrodek Kultury, jak zawsze znajdzie się coś dla wielbicieli literatury, muzyki czy historii.

W ten wtorek, 23 lipca o 19:00 na scenie przed Filharmonią Zielonogórską – koncert w ramach „Lata z kulturą żydowską”. Zagra Kapela Niwińskich, a jej występ będzie nosił tytuł „Czas Wesela”.

W środę ponownie na spacer po Zielonej Górze zabierze nas Lubuskie Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych. Przewodnik Jan Frydryk pokaże zabytki sakralne miasta. Wycieczka rozpocznie się o godzinie 11:00. Wcześniej chętni do udziału w spacerze spotkają się na Placu Bohaterów o godzinie 10:45.

Sporo będzie działo się w czwartek. Najpierw o godzinie 9:00 filia ZOK-u w Starym Kisielinie zorganizuje Święto Wolnych Książek. Na cały dzień, do godziny 18:00, udostępni stoisko bookcrossingowe, przy którym możemy bezpłatnie dzielić się książkami – przeczytać te dostępne i oddać własne. O 17:00 spotkanie z książką w tle odbędzie się także w bibliotece Norwida. W sali im. Janusza Koniusza w głównym gmachu biblioteki pojawi się dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska. Wieczorem, o 20:00 na scenie przed Filharmonią Zielonogórską wystąpi natomiast aktor Artur Chamski.

Piątek to dzień zarezerwowany i dla najmłodszych, i dla dorosłych. O 11:00 – „Bajki, bajdy, banialuki” przed Filharmonią Zielonogórską. Spektakl „Kłopoty Kacperka, góreckiego skrzata” zaprezentuje teatr Gry i Ludzie z Katowic. Z kolei o 21:00 w amfiteatrze rozpocznie się festiwal Anny German. Na drugim Międzynarodowym Festiwalu Talentów wystąpią m.in. Natalia Sikora, Sławek Uniatowski i Marek Piekarczyk. Dodatkowo zaśpiewają wykonawcy, którzy biorą udział w konkursie o nagrodę im. Anny German: Łukasz Łyczkowski z Sulęcina, Agata Gołemberska z Zielonej Góry czy Natalia Kujawa z Warszawy.

W sobotę w Lubuskim Teatrze będą bawić się Anny. Obchody jednych z najpopularniejszych imienin rozpoczną się o 16:00. A na koniec tego tygodnia w Piekarni Cichej Kobiety o 20:00 zagra zespół Hańba – Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa. Koncert jest częścią cyklu „Bluesowe noce”.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00