ZIELONA GÓRA:

Sylwester w centrum miasta. Co będzie się działo?

Po świątecznym okresie uwaga większości jest skierowana w stronę zabawy sylwestrowej. Jak będziecie witać rok 2019?

Propozycji jest mnóstwo, a zabawę pod chmurką proponuje miasto, ale bez pokazu fajerwerków. Tak w głosowaniu internetowym zdecydowali mieszkańcy, a do wyników sondy przychylił się magistrat. Decyzję tłumaczy prezydent Janusz Kubicki.

Trzeba pamiętać o tym, że my zrezygnujemy z pokazu, ale czy inni zrezygnują? W sklepach materiałów pirotechnicznych jest mnóstwo. Jest jeden jedyny dzień w roku, kiedy mieszkańcy mogą to robić i nie muszą mieć zezwoleń ze strony władz i ciężko od tego odejść. Być może warto się zastanowić nad jakimiś rozwiązaniami w skali całego kraju, ale one nie dotyczą Zielonej Góry, ale całego kraju, bo można by rozważyć np. jedno miejsce, w którym o jednej godzinie robiłoby się pokaz. U nas fajerwerków w Sylwestra nie będzie, taką podjęliśmy decyzję, czyli tak, jak chcieli mieszkańcy.Janusz Kubicki

Sylwester miejski rozpocznie się o 22:00 i potrwa do godz. 2 w nocy. Fajerwerki zastąpi tzw. teatr ognia, a uczestnicy zabawy będą żegnać stary i witać nowy rok w rytmach “Dyskoteki Dorosłego Człowieka”, serwowanej prze DJ Bamse. Ważna informacja dla kierowców. Ze względów bezpieczeństwa zamknięta dla samochodów będzie ul. Bohaterów Westerplatte w godzinach 21:00-4:00. Dodatkowo z ruchu zostanie wyłączony odcinek Westerplatte od Kupieckiej do Ułańskiej.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00