ZIELONA GÓRA:ŻUŻEL:

DMPJ w Zielonej Górze: Motor Lublin najlepszy

Bezkompromisowy Wiktor Przyjemski i pewne zwycięstwo Motoru Lublin. Tak w skrócie można opisać przebieg wydarzeń podczas ćwierćfinałowej II rundy DMPJ w Zielonej Górze. Oprócz wspomnianych zwycięzców, o punkty w grupie I walczyli żużlowcy: Falubazu Zielona Góra, Arged Malesy TŻ Ostrovii Ostrów Wielkopolski oraz KS-u Toruń.

Na drugiej pozycji ostatecznie uplasowała się Ostrovia, trzecie miejsce przypadło gospodarzom, czyli Falubazowi, a ostatnie torunianom. Liderem zielonogórzan okazał się Eryk Farański, który w pięciu startach, zdobył 10 pkt (1,3,2,3,1). Poza nim drużynę Falubazu reprezentowali: Mateusz Łopuski 5 pkt (d,0,2,-,3), Kacper Rychliński 3 pkt (1,-,0,1,1), Maksymilian Kręcisz 2 pkt (0,1,-,1,0) i Oskar Hurysz 2 pkt (0,1,1).

Najbardziej cieszyć może postawa Eryka Farańskiego, który dołączył do zespołu w trakcie trwającego sezonu 2024. Wynik nie może być jednak kwestią przypadku, bowiem jeszcze lepszy rezultat, a dokładnie 13 pkt, wywalczył dzień wcześniej, podczas I rundy DMPJ w Ostrowie Wielkopolskim. Następna runda DMPJ z udziałem młodzieżowców beniaminka PGE Ekstraligi, odbędzie się 24 lipca w Toruniu, a dzień później w Lublinie.

Miłosz Weryszko

Ocena? 4-. Myślę, że z każdym biegiem było coraz lepiej. Cieszy progres Eryka, myślę, że reszta chłopaków też niebawem “zapali”.
Z dzisiejszych zawodów jestem zadowolony. W klubie jest fajna jest atmosfera, zgrywam się z chłopakami i dobrze się dogadujemy.
Zaczęło się niefajnie, od zepsucia głównej jednostki. Potem była już prędkość, walka na torze, mimo wszystko oceniam ten start pozytywnie.
W końcu wróciły u mnie starty. Udało się zrobić komplet. Nie jadę we wszystkich DMPJ-ach. Tu chciałem przyjechać, udało się fajny wynik zrobić, więc na plus.
Tor trochę nas zaskoczył. Wydawał się całkiem inny niż był, później się trochę pogubiłem z ustawieniami, ale generalnie nie było najgorzej. Jedziemy dalej.
Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00