AZS:UCZELNIA:

Szatnia Akademików: Do AZS-u wraca męska siatkówka!

Będzie reaktywacja męskiej sekcji siatkówki w AZS-ie Uniwersytetu Zielonogórskiego. Po kilkuletniej przerwie w III lidze lubuskiej ponownie zagrają akademicy.

O pomyśle na reaktywację męskiej sekcji tej dyscypliny sportu rozmawialiśmy w programie Szatnia Akademików. Mówi Igor Lachowski, jeden z zawodników zielonogórskiej drużyny.

Była “susza” w Zielonej Górze, jeśli chodzi o siatkówkę męską. Zawsze fajnie się to oglądało i fajnie jakby to wszystko wróciło. W planach mielibyśmy awans do II ligi w przeciągu 2-3 sezonów mogłoby się to udać.

W przyszłym sezonie zespół ma występować w III lidze lubuskiej, a także w amatorskich rozgrywkach Zielonogórskiej Ligi Piłki Siatkowej. W planie jest też udział w Akademickich Mistrzostwach Polski. Trwa kompletowanie drużyny. Mówi Rafał Głodecki, jeden z zawodników AZS-u.

Mamy w zespole młodą krew. Jest sporo studentów pierwszego i drugiego roku. Doświadczenie zbierali głównie w siatkówce młodzieżowej. Jutro odbędzie się trening naborowy, zapraszamy wszystkich chętnych. Decyzję o przydatności do zespołu podejmie trener.

Trenerem zielonogórzan będzie Andrzej Cyrankowski. Otwarty trening naborowy odbędzie się w czwartek, w hali przy ul. Prostej. Początek zajęć o 18:30. Cały program Szatnia Akademików do zobaczenia na wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00