UCZELNIA:

Absolwent Extra – nowa inicjatywa Biura Karier

Lilia Smoła, kierownik Biura Karier na Uzecie, opowiada o przyczynach powstania tego projektu: – Ostatnio modne stało się narzekanie na wyższe uczelnie, że studenci są niefajni, że źle kształcimy, że nie chcą się w niczym udzielać, w ogóle panuje tendencja do narzekania. W biurze karier postanowiliśmy pójść jak gdyby wbrew tej tendencji i wyszukujemy wszystko to, co się dzieje dobrego, i teraz zamiast narzekać chcemy pokazywać tych, którzy robią coś lepiej niż inni – wyjaśnia Smoła.
 
Najlepszego absolwenta wybierają dziekani wydziałów. – Są to najczęściej osoby ze średnią co najmniej 4,5. Wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja kiedy żaden student na kierunku nie uzyskał wymaganej średniej, i wtedy jest typowany student z najwyższą średnią – tłumaczy szefowa Biura Karier.
 
Aby zostać Absolwentem Extra trzeba jednak wykazać się czymś więcej, niż tylko wypełnianiem podstawowych obowiązków. Czym wyróżniali się studenci, którzy znaleźli się na nowej stronie Biura Karier? O tym ponownie Lilia Smoła: – Studiowali oni więcej niż jeden kierunek, działali w organizacjach studenckich, pracowali dodatkowo zawodowo, czy działali w wolontariacie – wylicza szefowa Biura Karier.
 
Na stronie www.absolwent.uz.zgora.pl znajdują się sylwetki studentów, którzy zakończyli naukę w 2008 roku.

Autor: Alicja Szafran

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00