LUBUSKIE:UCZELNIA:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Regionalne innowacje z uczelnianego ekosystemu? W Zielonej Górze jest to możliwe! [WIDEO]

To będzie nowatorski projekt – tak o akcelatorze UZ Venture Studio mówią jego twórcy. Liderów jest w sumie trzech – Uniwersytet Zielonogórski, miasto Zielona Góra i Lubuski Park Przemysłowo – Technologiczny. Do tego dochodzi wsparcie warszawskiego The Heart, czyli spółki zajmującej się powtarzalnym procesem uruchamiania startupów. A wszystko to przy użyciu sprawdzonych procesów walidacji koncepcji i dostarczenia infrastruktury biznesowej dla innowacyjnych przedsięwzięć. 

Mówiąc prościej – chodzi o to, aby absolwentów naszej uczelni płynnie wdrożyć w świat gospodarczy. Jak to będzie wyglądało w praktyce? Tłumaczy Rafał Kieszek, prezes zarządu LPPT.

Będziemy edukować zespoły, które mają potencjał biznesowy. A później razem z nimi budować startupy i rozwijać je, wprowadzać na rynek. Będzie je wspierać także praktycznie. 

A wspierać jest co – bo jak mówi prezydent Janusz Kubicki – młodym zielonogórzanom pomysłów na biznes nie brakuje. Miasto dlatego też zdecydowało się na podjęcie współpracy i współfinansowanie projektu UZ Venture Studio.

Młodzi ludzie mają genialne pomysły, naukowcy także. Chcemy im pomóc je zrealizować. Młodzi nie mają na przykład wiedzy, jak to zrobić. Kolejna wylęgarnia firm technologicznych pojawi się w Zielonej Górze. 

Do programu zaproszeni zostaną studenci, naukowcy oraz zespoły badawcze z UZ. Młodzi ludzie potrzebują takich impulsów – mówi prof. Wojciech Strzyżewski, rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego.

To będzie miejsce, gdzie będą mogli te swoje pomysły wdrażać w życie. Będą tutaj stawiali pierwsze kroki zawodowe.

Budowany program zakłada współpracę z partnerami korporacyjnymi i przedsiębiorcami, instytucjami z otoczenia biznesu oraz partnerami społeczno-gospodarczymi z terenu ZNOF i całej Polski. UZ Venture Studio to zatem nie tylko szansa na wykorzystanie biznesowego potencjału Uniwersytetu Zielonogórskiego, ale też inicjatywa, która wzmocni całą lokalną przedsiębiorczość.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00