LUBUSKIE:TEATR

Pracowity początek roku w Lubuskim Teatrze

Początek nowego roku kalendarzowego, to bardzo pracowity czas dla Lubuskiego Teatru. Premierowy spektakl “Gusła” zbiera bardzo dobre recenzje, a do tego bilety na sztukę w reżyserii Grzegorza Brala sprzedają się w zawrotnym tempie.

Z takiego obrotu spraw zadowolony jest dyrektor Lubuskiego Teatru Robert Czechowski

Pracowaliśmy bardzo intensywnie i zorganizowaliśmy taki skład twórców, że pojawiły się duże szanse na sukces. Sam Mickiewicz zobowiązuje. Piękna interpretacja, nieprawdopodobnie wykonana wariacka praca, wkładam to słowo w cudzysłów pełna zaangażowania, poświęcania i zatracenia się dla sztukiRobert Czechowski

Warto wspomnieć, że muzykę do spektaklu skomponował Daniel Grupa, za kostiumy odpowiedzialny jest Adam Łucki. Same “Gusła” są projektem zatopionym w inicjatywie o nazwie “Przestrzenie Sztuki”. Teatr przygotowuje się także do kolejnych premier.

Mamy 70-lecia naszego teatru, cały czas intensywnie pracujemy, jestem po pierwszych próbach do sztuki “Kanadyjskie Sukienki” Jest to współczesny tekst o polskiej wsi i polskiej mentalności lat 70tych, 80-tych i współczesnych czasach, Polaków mieszkających w mniejszych miejscowościachRobert Czechowski

Za scenariusz odpowiada Maciej “Archon” Michalski, równolegle trwają także próby do kolejnej realizacji pt.: “Sztuka” na podstawie tekstu Yasminy Rezy. Więcej o tym, co dzieje się w Lubuskim Teatrze w każdy wtorek po 12:30 w audycji “Usłysz Teatr”

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00