LUBUSKIE:

Pomorsko bez mostu? „Informacja została już sprostowana”

Przedstawiciele samorządu województwa i instytucji odpowiedzialnych za drogi w regionie zabrali głos w sprawie budowy mostu w Pomorsku. To reakcja na wypowiedź posła Jerzego Materny, który mówił o rezygnacji z inwestycji.

Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego wskazał, że w ramach rządowego programu „Mosty dla regionów” przygotowano trzy wnioski o dofinansowanie.

Wnioski są w tej chwili w trakcie rozpatrywania. W międzyczasie kierowałem zapytania do Ministra Infrastruktury o stan prac i jak wygląda procedura związana z oceną tych wniosków. Niedawno otrzymałem pismo osobiście podpisane przez ministra Kwiecińskiego, z którego wynika, że wniosek dotyczący Pomorska jest jeszcze w trakcie procedowania, niemniej jednak otrzymał pozytywną opinię.Marcin Jabłoński

W piątek została sprostowana informacja o zaniechaniu budowy mostu w Pomorsku. Chodzi o notatkę, w której wójt gminy Brody, Ryszard Kowalczuk pomylił tę inwestycję z budową mostu w Przytocznej.

Jeżeli nawet się uzyskuje dostęp do dokumentu, który jest zwykłą notatką, napisaną przez jednego z członków Wojewódzkiej Lubuskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, było łatwe do sprawdzenia, że doszło do zwykłej pisarskiej omyłki. Ta sytuacja była już wyjaśniona w piątek.Sławomir Kotylak, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego

Poseł Jerzy Materna mówił o wspomnianej notatce w poniedziałek, 23 września. Wskazał, że jest w niej informacja o wycofaniu rekomendacji budowy mostu w Pomorsku z rządowego programu.

Tymczasem Zarząd Dróg Wojewódzkich jeszcze przed złożeniem wniosku o dotację ogłosił przetarg na koncepcję budowy mostu w Pomorsku. Trwa projektowanie obiektu. Inwestycja ma kosztować 93 miliony złotych – mówił Paweł Tonder, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00