LUBUSKIE:

Nie tylko Ośmiu Wspaniałych!

Zielonogórski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli od wczoraj wypełniony jest wolontariuszami. Trwają dwudzieste już eliminacje Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych. Młodych społeczników, którzy niosą pomoc potrzebującym,  jest – na szczęście –  więcej.

 

Samorządowy Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych ma już wieloletnią tradycję. I jak zawsze, eliminacje miejskie odbywają się w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze. Kiedy wyniki i na czym polega konkurs? O tym opowiedziała nam koordynator konkursu i nauczyciel konsultant, Bogusława Breitkopf.

Bogusława Breitkopf, nauczyciel konsultant ODN

Młodych, którzy działają, są wolontariuszami jest naprawdę dużo. O swoich działąniach opowiedzieli wybrani uczniowie: Katarzyna Markun z Zespołu Szkół Technicznych w Zielonej Górze, Aleksandra Dąbrowska z 30. Zielonogórskiej Drużyny Harcerzy “Orlęta i Maciej Maciejewski z Zespołu Szkół Ekonomicznych.

uczniowie – wolontariusze

To budujące, jak młodzi ludzie chcą pomagać. Oczywiście nie są w tym sami, bo w działaniach wspiera ich szkoła. Jedna z nich już któryś raz startuje w konkursie- tym razem mają nadzieję na finał.

Anna Przemyślańska, nauczycielka z  Zespołu Szkół Ekonomicznych

Na wyniki trzeba poczekać, ale wszyscy już są wygrani, bo jak mówił ks. M. Maliński:  „Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00