LUBUSKIE:

Lubuskie wspiera i będzie wspierać pszczelarzy

Zarząd Województwa Lubuskiego nadal zamierza wspierać pszczelarzy z naszego regionu. A co za tym idzie – promować ich działania oraz produkty. Między innymi miody od lubuskich pszczelarzy będą zatem mocno eksponowane od początku 2022 roku. 

Jednym z głównych działań wsparcia ma być poprawa warunków sanitarnych rodzin pszczelich. Mówi Zbigniew Kołodziej, przewodniczący Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska.

Zaczynamy coraz bardziej wspierać pszczelarzy. Wychodząc z założenia, że lubuskie to kraina winem i miodem właśnie płynąca.

Pszczelarzom nie brakuje także pomysłów na współpracę z Lubuskim Centrum Produktu Regionalnego. Mówi Bogusław Dubiel, prezes Lubuskiego Związku Pszczelarzy.

Chcemy wspólnie zorganizować szkolenie dla pszczelarzy. Żeby przedstawić organizację pracę, leczenie, karmienie i konfekcjonowanie miodu. 

Czyli wszystko to, jak organizuje się prace w większych pasiekach. Dodajmy, że tylko w tym roku samorząd województwa lubuskiego podpisał umowę na 200 tysięcy złotych na zakup oraz wymianę węzy pszczelej.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00