LUBUSKIE:

Ćwiczenia pod chmurką? Będzie więcej zewnętrznych siłowni!

Nasze województwo od kilku lat organizuje program „Lubuskie siłownie pod chmurką”. Dzięki niemu zarówno w Zielonej Górze, jak i okolicznych miastach oraz wioskach powstały zewnętrzne siłownie, gdzie wykorzystywana jest przede wszystkim własna masa.

Siłownie pod chmurką są bezpieczne i korzystają z nich zarówno dzieci, młodzież, dorośli oraz seniorzy. Dla wielu jest to okazja do aktywnego spędzenia czasu na dworze i skorzystania z siłowni, za którą nie trzeba płacić. Oczywiście nie znajdziemy tam ciężkich odważników, czy też ważących kilkadziesiąt kilogramów sztang. Natomiast ćwicząc własną siłą i wykorzystując masę swojego ciała – nadal możemy budować mięśnie i dbać o sylwetkę oraz zdrowie.

Tym razem w ramach program „Lubuskie siłownie pod chmurką” w naszym województwie dofinansowanych zostanie osiem tego typu obiektów, m.in. w Zaborze, Skąpym i Santoku. Natomiast o wsparcie walczyło 36 gmin, które przesłały do Urzędu Marszałkowskiego 40 wniosków. Zarząd zobowiązał się do dofinansowania 50% kosztów stworzenia zewnętrznej siłowni, jednak koszt ten nie może przekraczać 15 tys. złotych.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00