ARTYKUŁ SPONSOROWANYPOLSKA I ŚWIAT:

Jedziemy na wycieczkę…, a jak zapakować teczkę?

Słońce, lato, plaża. Wakacje coraz bliżej! I choć myśl o urlopie rozgrzewa nasze serce, to wspomnienie o pakowaniu lekko nam przygasza euforię. A to wcale nic strasznego, jeśli zastosujemy się do paru podstawowych zasad pakowania.

Podróżować lubi każdy i choćby wydawało się, że czynność pakowania jest słodkim przedsmakiem urlopu, to się okazuje, że przekładamy to na ostatnią chwilę. Wielu z nas sama myśl o tym doprowadza do stresu, frustracji czy wręcz wstrętu. Co wziąć ze sobą? Będę w tym chodzić? Czego nie mogę zapomnieć? A co jeśli jednak zapomnę? Czy się zmieszczę do tej torby? Pytania, które nas załamują i pozbawiają cudownej namiastki wakacji. Jednak nie taki diabeł straszny jak go malują. Trochę zaangażowania, lepszej organizacji i szczypty spokoju okazują się najlepszą receptą na dobrze i zwinnie zapakowany bagaż!

  1. Kto nosi, ten się nie prosi!

Jeszcze dziś brzmią w naszych uszach słowa mamy, która nam powtarzała, że przezorny zawsze ubezpieczony. Nasza najdroższa rodzicielka miała rację. Weźmy parę faktorów pod uwagę. Zastanówmy się krótko, dokąd się wybieramy, jakie ryzyko mogłoby nas czekać i na jakie sytuacje powinniśmy być zabezpieczeni. Podwójny egzemplarz obuwia, leki, żel na komary i ukąszenia, produkty do opalania i na poparzenia są obowiązkowe! Przejdźmy w głowie wszelkie ryzyka i sytuacje. Polecamy zrobienie listy na parę dni przed pakowaniem, by niczego nie zapomnieć i mieć parę dni zapasu, gdyby przyszło Ci jeszcze coś do głowy, co będzie na Twoim urlopie niezbędne. W ten sposób skrócisz i ułatwisz proces pakowania.

  1. Zastanów się nad priorytetami

Znamy sytuacje, gdy okazuje się, że bagaż podręczny jest za ciężki lub w jego zawartości znajdują się przedmioty, które przy odprawie na lotnisku nie są dozwolone. Co się nie zmieści lub przypomnimy sobie o tym sobie w ostatniej chwili, wrzucamy na szybko do torby podręcznej. Stosując się do punktu pierwszego, to akurat ten przypadek nie powinien stwarzać problemu. Jednak zastanówmy się, co kryje w sobie nasza torebka, co musiałoby wylądować w koszu na lotnisku. Rzeczy płynne jak perfumy, kremy, a nawet woda. Sprawdź wcześniej, jakie ilości i rodzaje płynów są dopuszczane i wówczas bez nerwów przejdziesz na drugą stronę. Co do wody, która na lotniskach jest bardzo droga, to większość aeroportów dopuszcza pustą butelkę, którą po przejściu kontroli, można napełnić wodą w specjalnie do tego przewidzianych miejscach.

  1. Techniki pakowania

Składanie ubrań w walizce jest nie lada wyzwaniem. Rzeczy, które są podatne na gniecenia, polecamy zwinąć, zaś te, które mają większą objętość, złożyć w rozłożystą kostkę. Kombinując te dwie techniki jesteśmy w stanie zaoszczędzić wiele miejsca w bagażu, które można wykorzystać na inne rzeczy, takie jak zapasową parę butów lub suszarkę. Jeśli jednak okaże się, że nadal mamy wolne przestrzenie, warto zapchać je bielizną. Skarpetek nigdy za wiele. Są lekkie i sprawią, że podczas transportu nic nie będzie w torbie swobodnie latało, dzięki czemu zapobiegniemy wszelkich uszkodzeń zapakowanych rzeczy. Pamiętajmy, aby artykuły typu urządzenia elektroniczne, okulary lub kosmetyczkę włożyć pomiędzy ubrania, które spełnią funkcję amortyzującą i zapobiegającą uszkodzeniu w czasie podróży.

  1. I w porządku!

Chaos kontrolowany, dzięki czemu odnajdziesz się szybciej w swojej walizce. Polecamy buty wsadzić do reklamówki, aby nie pobrudzić reszty rzeczy w walizce. Torebek nigdy dość! Możesz je potem użyć na przykład na rzeczy przeznaczone do prania po podróży. Dobrym pomysłem jest umieszczenie kosmetyków w specjalnych, przeźroczystych, zamykanych woreczkach. Niosą one za sobą dwa duże plusy. Po pierwsze unikniemy niepokoju i zaoszczędzimy czas podczas kontroli. Z kolei drugą zaletą jest funkcja bezpieczeństwa, czyli w przypadku, jeśli się coś wyleje, to nie uszkodzi reszty naszego bagażu leżącego luzem.

  1. A w co się spakować?

No właśnie! Już wiemy JAK się dobrze i bezstresowo spakować, ale tak właściwie to w CO? Polecamy walizki sztywne, które są idealne przede wszystkim na podróże samolotem. Wyróżniają się głównie twardą oprawą, która gwarantuje bezpieczeństwo transportu zawartości i dodatkowo wagą, która jest minimalna. Dzięki jej lekkości nie musimy się przejmować zbędnym ciężarem, który i tak jest ograniczony. Dostępne są różne rozmiary takich walizek. Dlatego warto w szczególności zwrócić uwagę, na jakie pozwala dana linia lotnicza, aby w efekcie nie było niepotrzebnych nieprzyjemności. Dodatkowo walizki tego rodzaju są bardzo wygodne w prowadzeniu, co również ułatwia podróż i transport. Wyposażone w cztery kółka, możemy sterować obok siebie nie odczuwając ich balastu. Takie bagaże są prawie niezniszczalne, w związku z czym będą dobrą inwestycją na lata i nadchodzące podróże. Niestety, bywają wyjątkowo drogie. Skoro inwestujemy już w urlop marzeń, chciałoby się bardzo zaoszczędzić na takim dodatkowym wydatku. W tej sytuacji proponujemy stronę internetową http://www.kod-rabatowy.pl/cholewinski, gdzie znajdziesz rabaty, zniżki i promocje na walizkę Twojego wyboru, a także całe wyposażenie w niższej cenie oraz kody rabatowe na różnego rodzaju wycieczki i podróże. Więc, jeśli nie masz jeszcze określonego celu nadchodzącego urlopu, sprawdź na https://www.kod-rabatowy.pl/tui/ciekawe oferty na urlop, na który masz ochotę się wybrać i nie przepłacaj. Marzenia nie muszą być drogie!

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00