Stelmet stłukł Miasto Szkła

Pewna wygrana Mistrzów Polski we własnej hali. Stelmet BC Zielona Góra pokonał beniaminka PLK Miasto Szkła Krosno 87:72

W sobotni wieczór w hali CRS spotkały się zespoły z identycznym bilansem zwycięstw i sąsiadujące w tabeli.  Gospodarze bardzo łatwo weszli w mecz, czego najlepszym przykładem był wynik 10:0 po 4 minutach gry.  Turecka lekcja koszykówki, jakiej doznali mistrzowie Polski wyszła im na dobre w przypadku ligowego podwórka. Pierwszą  kwartę Stelmet przekonująco wygrał 31:14.

Dobre otwarcie napędziło gospodarzy na tyle mocno, że po 13 minutach gry prowadzili 38:18. Wszystko dzięki  bardzo dobrej skuteczności  na poziomie 70%. Każda seria się kiedyś musi skończyć  i Stelmet złapał zastój, dzięki któremu przyjezdni zbliżyli się punktowo. Gospodarze w 5 minut gry zdobyli tylko 3 „oczka”.

Po zmianie stron mocno zaatakowali goście, jednak Stelmet  przetrwał ten napór i zrewanżował się solidnym uderzeniem, po którym odskoczył na ponad 20 pkt.  Gospodarze w kolejny minutach szanowali wypracowany dorobek i spokojnie wygrali 87:72.

Bardzo dobry mecz zagrali Przemysław Zamojski i Łukasz Koszarek – zdobywcy największej ilości punktów. Kibiców martwić mogą niewidoczni w tym spotkaniu James Florence i Karol Gruszecki.

Relacja: Łukasz Ostrowski