poniedziałek , 5 Grudzień 2016
Home / Sport / AZS / Wygrany turniej okupiony kontuzją Kociszewskiego
(fot. )

Wygrany turniej okupiony kontuzją Kociszewskiego

Turniej rozegrano systemem pucharowym, wcześniej wylosowano pary półfinałowe, które utworzyły Spartakus Zielona Góra – KU AZS UZ Zielona Góra oraz SPR Nowa Sól – Polonia Środa Wielkopolska. Mecze 1/2 finału były rozgrywane w wymiarze czasowym 2 x 30 minut natomiast mecze o miejsca 2 x 25 minut.
Akademicy w pierwszym spotkaniu zawodów pewnie pokonali lokalnego rywala 40:30 (16:14). Gospodarz turnieju SPR Nowa Sól  nie miał problemów z zaproszonymi gośćmi  z Wielkopolski, wygrał 38:22 (19:12). W spotkaniu o trzecie miejsce tryumfowali wychowankowie Ireneusza Łuczaka, Spartakus Zielona Góra ograł Polonię 21:16 (11:9). W finale imprezy oglądaliśmy starcie KU AZS UZ oraz SPR Nowa Sól, zespoły te bardzo często mierzą się ze sobą w meczach towarzyskich (w ostatnim KU AZS UZ wygrał 34:19) natomiast drużyna rezerw zielonogórskiego drugoligowca będzie rywalizowała z nowosolanami w rozgrywkach trzeciej ligi.
W hali przy ulicy Botanicznej tym razem prezentował się pierwszy garnitur AZS, który nie dał szans niżej notowanemu rywalowi, AZS w konfrontacji z SPR ponownie okazał się lepszy zwyciężając 23:14 (13:6). Niestety do Zielonej Góry z poważną kontuzją wrócił lider biało-zielonych, Cyprian Kociszewski (najprawdopodobniej zerwane więzadła krzyżowe przednie). Podczas finałowego meczu zderzył się on prawym kolanem z rywalem, który koniecznie chciał wymusić faul ofensywny. Uraz ten może wykluczyć z gry asa w talii Marka Książkiewicza  do końca obecnego sezonu, co bardzo osłabi drużynę akademicką i może mieć kluczowe znaczenie w walce o oddalający się już awans do pierwszej ligi. Przypomnijmy, że "Cypis" jest liderem klasyfikacji strzelców drugiej ligi grupy A, a w dotychczas siedmiu rozegranych spotkaniach ligowych zdobył 53 bramki co daje mu średnią 7,57 gola na mecz.
Najlepszym strzelcem w drużynie KU AZS UZ ZIelona Góra został obrotowy Michał Skrzypek, "Jordan" zdobył dla swojego zespołu 15 bramek