niedziela , 4 Grudzień 2016
Home / Sport / AZS / Siatkarze AZS-u znowu pokazali na co ich stać
Siatkówka AZS (fot. Krystian Machalica)

Siatkarze AZS-u znowu pokazali na co ich stać

Akademicy bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie przy stanie 4:1, po świetnych serwisach Przemysława Kępskiego rywale nieco się poprawili. Najpierw zdobyli drugi punkt, potem odskoczyli gospodarze.  Po kilku minutach było jednak 8:7, 9:8, aż do 10:9. Wtedy akademicy ponownie zdobyli kilka oczek przewagi i wygrali seta 25:20.

Prawdziwe emocje pojawiły się jednak w drugiej odsłonie. Wyrównany początek nieco uśpił zielonogórski zespół. Przy stanie 6:6 Oława wyraźnie dostała wiatru w żagle i osiągnęła wynik 6:10. Kilkupunktowa przewaga przyjezdnych utrzymywała się aż do wyniku 18:18. Od tej pory do końca seta drużyny raz po raz wymieniały się prowadzeniem, ale ostatecznie tryumfował zielonogórski AZS wygrywając do 23.

W partii siatkarze z UZ wyglądali bardzo dobrze. Na początku uzyskali przewagę kilku punktów. Niestety pod koniec seta znowu było ciężko, ale pewność siebie pozwoliła na wygranie spotkania 3:0, a seta ponownie do 23.

AZS Zielona Góra – MKS Olavia Oława 3:0 (25:20, 25:23, 25:23)

Autor: Krystian Machalica