Home / Sport / AZS / Puchar dla RC AZS UZ
Rugby Club Zielona Góra (fot. Rugby Club Zielona Góra)

Puchar dla RC AZS UZ

Od pierwszych minut widać było przewagę siłową Akademików. Wejścia Wareckiego, Kaźmierczaka i Augustynowicza demolowały obronę gości z RCC. Jednak to gracze z Rudy Śląskiej cieszyli się z pierwszych punktów, dziurę w obronie wykorzystał kapitan gości Mateusz Nowak. Zielonogórzanie konsekwentnie jednak skupiali obronę silnymi wejściami formacji młyna i co chwilę rozwijali szerokie ataki skrzydłami.

Ta taktyka szybko przyniosła efekty i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:5 – punktują Kindra, Kaźmierczak i Wielgosz. Druga połowa to konsekwentna gra w ataku i w obronie, punkty dokładają: Augustynowicz, Polak i Sokołowski. Nie ustrzegamy się też błędów i goście również dwukrotnie punktują. Ostateczny wynik 34-19.

Sezon ligowy zakończony jednak zielonogórscy rugbiści na wakacje się nie rozjeżdżają. Przed nami  jeszcze mecz towarzyski z niebezpieczną ekipą z Rudy Śląskiej.

Autor: Paweł Hekman / źródło: azs.zgora.pl