Home / Sport / AZS / AZS wraca do gry. Książkiewicz wieszczy zemstę
(fot. )

AZS wraca do gry. Książkiewicz wieszczy zemstę

Drużyna AZS-u w przerwie między rundami ciężko pracowała nad formą i rozegrała cztery sparingi. Pierwszy wygrali z Czarnymi Żagań 31:25, w drugim ulegli Arotowi Leszno 25:42, następnie odnieśli zwycięstwo nad ZEW-em Świebodzin 35:25, a w ostatnim spotkaniu kontrolnym przegrali z GSPR-em Gorzów Wielkopolski 26:30. Bilans akademików to cztery spotkania, dwa zwycięstwa i dwie porażki.

Trener akademików Marek Książkiewicz zapewnia, ze jego zespół jest gotowy wziąć rewanż za przegraną w Poznaniu. We wrześniowym inauguracyjnym spotkaniu zielonogórzanie ulegli presji i spalili się. Do przerwy przegrywali bowiem 14:4. Jednak w drugiej odsłonie pokazali, ze stać ich na równorzędną walkę z MKS – em i o mało nie wygrali tego meczu. Tym razem będzie inaczej, trenerzy zdają sobie sprawę, który z rywali jest największym zagrożeniem i z pewnością taką wiedzę wykorzystają. Zawodnicy mają już w nogach i w głowach dwanaście spotkań powinni więc podejść do tego meczu na chłodno.

W poznańskiej ekipie groźny będzie na pewno najlepszy strzelec zespołu, skrzydłowy Rafał Niedzielski, a w bramce doświadczony Mariusz Peda. Akademicy na swoim koncie mają jak dotąd jeden remis, sześć porażek i pięć zwycięstw, z czego cztery z rzędu w ostatnich spotkaniach pierwszej rundy rozgrywek. Czy zielonogórscy szczypiorniści do swojego konta doliczą kolejne dwa punkty? O tym dowiemy się juz w sobotę.

Spotkanie AZS UZ Zielona Góra – MKS Poznań odbędzie się w sobotę, 21stycznia w hali UZ przy ulicy profesora Szafrana o godzinie 18:00.

Bezpośrednia relacja z tego pojedynku na antenie Akademickiego Radia Index bądź na www.index.zgora.pl

Autor: Jan Ratajczak