niedziela , 11 Grudzień 2016
Home / Sport / AZS / Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubuskiego

Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubuskiego

W zawodach wystartowały trzy ekipy: AZS Zielona Góra, ZWKF Gorzów Wielkopolski i PWSZ Sulechów. Faworytem turnieju była uczelnia gorzowska, w której szeregach wystąpili pierwszoligowcy z Międzyrzecza.Na szczęście podopieczni trenera Tomasza Palucha postarali sie o sporą niespodziankę. Zespół AZS-u wspierany przez trójkę graczy Oriona Sulechów – Piotra Borkowskiego, Łukasza Krawczuka i Bartłomieja Odwarznego nie dał szans przeciwnikom i wygrał oba spotkania 3:0. Gorzowianie walczyli tylko w pierwszej partii, którą przegrali do 25:21. Dwie następne to popis studentów Uzetu, którzy dwukrotnie rozgromili rywali 25:14!!! W meczu z PWSZ-em Sulechów trener Paluch dał pograć zmiennikom, którzy też pokazali sie z dobrej strony i zdemolowali przeciwnika 25:14, 25:13, 25:11!!!
Kolejny etap rozgrywek to Strefowe Eliminacje w Dąbrowie Górniczej, które odbędą sie w połowie kwietnia.
Miejmy nadzieję że siatkarze Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprezentuj sie równie dobrze i uzyskają awans do finałów rozgrywanych w Poznaniu. Medal
Akademickich Mistrzostw Polski z pewnością poprawiłby zielonogórzanom humory po niezbyt udanym sezonie!

Autor: Sławomir Janusz