LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Nowe twarze dla teologii – rekrutacja na Instytucie Filozoficzno – Teologicznym

Trwa rekrutacja na studia magisterskie na Instytucie Filozoficzno – Teologicznym im. Edyty Stein w Zielonej Górze. Proponowane studia to doskonała okazja do pogłębienia wiedzy religijnej i zrozumienia czym jest chrześcijaństwo.

Nauka na wydziale jest bezpłatna i trwa 11 semestrów. O tym, dlaczego warto wybrać ten kierunek mówi dyrektor instytutu – ks. Piotr Bartoszek.

Instytut Filozoficzno – Teologiczny im. Edyty Stein to jest oferta studiów teologicznych, magisterskich, dziennych w wygodnej formule popołudniowej. Od poniedziałku do czwartku, więc dosyć łatwe do pogodzenia z innymi obowiązkami. Łatwo to pogodzić z pracą zawodową, drugim kierunkiem studiów. Mamy prawo nadawać tytuły magisterskie i z takim tytułem magistra teologii nasi studenci kończą swoje studia.

Przyszli studenci muszą być ochrzczeni i posiadać świadectwo moralności od swojego proboszcza. Muszą także przedstawić świadectwo maturalne i odbyć rozmowę kwalifikacyjną. Dokumenty można dostarczyć osobiście, drogą elektroniczną lub za pośrednictwem poczty. Jaka przyszłość czeka absolwentów wydziału?

Docelowo nasz instytut powstał z myślą przede wszystkim o nauczycielach religii, katechezy w szkołach, natomiast wielu naszych absolwentów podejmuje inne zaangażowania. Nie brakuje wśród naszych studentów tych, którzy są bardziej zaangażowani w różne posługi w kościele. Nawet papież Franciszek otwiera pewne perspektywy dla posług stałych jak lektorat, akolitat, posługa katechety rozumiana nie w sensie nauki w szkole.

Absolwenci mogą się także podjąć zadań w różnych formach działalności kulturalnej czy publicystyce, możliwości jest wiele. Instytut nie stawia, póki co górnej granicy dla liczby studentów. Nabór potrwa do 29 października.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00