Home / Sport / Żużel / Falubaz pokonał Unię. Wygrał pierwszy raz u siebie [MP3]
(fot. Wojciech Gąsiewski)

Falubaz pokonał Unię. Wygrał pierwszy raz u siebie [MP3]

To było spotkanie aktualnego mistrza z wicemistrzem kraju. Pierwszy wyścig dość nieoczekiwanie wygrała para gości, która utrzymywała prowadzenie do czwartego biegu. W tej gonitwie to gospodarze, za sprawą Patryka Dudka i Piotra Protasiewicza triumfowali 5:1 i doprowadzili do remisu. Dwa kolejne biegi wygrały “Byki”. Podopieczni Rafała Dobruckiego odpowiedzieli podwójnym ciosem w wyścigu siódmym, a także ósmym. Jak się później okazało nie oddali już prowadzenia w tym meczu.

Po pierwszej odsłonie dziewiątej gonitwy – w której to taśmy dotknął leszczynianin Tobiasz Musielak, zaczął padać intensywny deszcz i zawody przerwano na jakiś czas. Po ich wznowieniu – w powtórzonym wyścigu nr 9 zielonogórzanie triumfowali 5:1. Goście zdołali później wygrać tylko jeden bieg. Mecz zakończył się dwunastopunktową wygraną Stelmet Falubazu.