Pierwszy mecz dla AZS-u [mp3]

Zwycięzca rundy zasadniczej słabo rozpoczął ten pojedynek. Zielonogórzanie po kilku prostych błędach przegrali pierwszego seta 21:25. W drugiej partii lubinianie dzielnie dotrzymywali kroku podopiecznym trenera Tomasza Palucha. W końcówce jednak więcej zimnej krwi zachowali gospodarze i to oni wygrali, na przewagi 26:24. Trzecia i czwarta odsłona to już pewna gra AZS-u. Pod koniec spotkania koncertowo zagrywał Jakub Kowalczyk, który seryjnie zdobywał punkty dla zielonogórskich akademików. Ostatecznie czwarty set zakończył się wygraną 25:14 i cały mecz 3:1. Zielonogórzanie w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą z Cuprum Lubin 1:0. Drugie starcie obu zespołów w niedzielę o godzinie 11:00 w hali UZetu przy ulicy profesora Szafrana.