UCZELNIA:

Trudne działania nie istnieją. Paradoksalnie prosta matma ze studentami UZ

Matematyka nie jest szczególnie lubianym przedmiotem. Często wynika to jednak z jej niezrozumienia, a odpowiednie podejście pomaga się z nią zaprzyjaźnić. Na pozytywny wizerunek królowej nauk pracuje Laboratorium “Matematyczne” Paradoks z Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Organizacja nie jest typowym kołem naukowym. Promuje bowiem wiedzę matematyczną również wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Jej członkowie przekonują, że jest to nauka przyjazna i potrzebna w każdym wieku.

Marta Kozdraś

Grupa jest już znana jako zdobywca Lauru Naukowca za projekt „W pogoni za wiedzą”. W tym roku otrzymała natomiast dotację na zorganizowanie Zielonogórskiej Nocy Matematyki. Studenci pokazywali m.in., jak budować bryły i do czego służy szyfrowanie danych.

Marta Kozdraś

Laboratorium “Matematyczne” Paradoks wprowadza w niuanse matematyki także przy pomocy gier planszowych, a nawet kreskówek.

Marta Kozdraś

Do organizacji może dołączyć każdy, niekoniecznie matematyk z wykształcenia. Informacje o niej znajdziecie na stronie lmp.wmie.uz.zgora.pl i na Facebooku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: