niedziela , 11 Grudzień 2016
Home / Sport / Żużel / Zielona Góra lepsza od Tarnowa. W Play Off z Unią Leszno!
(fot. Mateusz Kucza)

Zielona Góra lepsza od Tarnowa. W Play Off z Unią Leszno!

Na długo przed rozpoczęciem spotkania wiadomo było, że tarnowskie "Jaskółki" nie są w stanie zagrozić żużlowcom z Winnego Grodu. Jedynym elementem dywagacji był rozmiar wygranej Falubazu, a rywalizacja na torze pokazała, że Unia ma bardzo małe szanse na pozostanie w krajowej elicie. Co ciekawe pierwsze dwa biegi kończyły się "tylko" remisem. W pierwszym do mety nie dojechał debiutujący w najwyższej klasie rozgrywkowej Janusz Baniak, w drugim wygrał kapitan drużyny z Małopolski, Janusz Kołodziej. Od 3 wyścigu ZKŻ Kronopol objął prowadzenie, które systematycznie powiększał. Warto dodać, że pierwsze wyścigi to notoryczne pobijanie rekordów toru! Najpierw uczynił to Grzegorz Zengota (59,94), ale już w następnym wyścigu w czasie 59,69 na mecie stawił się Janusz Kołodziej i to on jest najszybszym w Zielonej Górze.

Później niewiele się już działo, mało było mijanek na torze. Zawodnikom przeszkadzał deszcz, który z minuty na minutę padał coraz bardziej. Dla kibiców jedyną atrakcją były chyba tylko upadki. na torze leżeli Peter Ljung, Niels Kristian Iversen oraz Janusz Baniak (w tym 2 razy w jednym biegu), którego dopingiem do dalszej rywalizacji zachęcali fani siedzący na pierwszym wirażu.

ZKŻ Kronopol bez większego wysiłku wygrał ze słabą przez cały sezon Unią Tarnów 63:29. W "wygranym" meczu bardzo dobrze zaprezentowali się obcokrajowcy. W końcu na swoim poziomie pojechał Iversen, który tylko raz oglądał plecy rywala. Punktował też Lindgren, widać, że mokry tor bardziej leży Skandynawom. Nieco słabiej zaprezentował się Rafał Dobrucki, a znów liderem był Grzegorz Zengota, który zdobył 13 punktów. W zespole gości zagrozić mógł tylko Janusz Kołodziej, który zdobył 14 puntów (w tym 4 jako Joker). Reszta zawodników nie pokazała nic szczególnego, a myślami są już chyba w meczu o baraże z Marmą Rzeszów.

We Wrocławiu pojedziemy, aby wygrać, bo oni są mi to winni. A jeżeli tego nie zrobią, przemebluję cały skład, 80 procent zawodników wymienię – mówił po Derbach Lubuskich Władysław Komarnicki, prezes Stali Gorzów. Dzięki przegranej sąsiadów z północy to ZKŻ Kronopol zajmuje 4 pozycję w tabeli, a w pierwszej rundzie Play Off zmierzy się z odwiecznym rywalem, Unią Leszno. Włokniarz Częstochowa walczył będzie z Atlasem Wrocław, a Unibax Toruń czekają pojedynki ze Stalą Gorzów. Pierwsza runda Play Off już 24 i 31 sierpnia!