niedziela , 11 Grudzień 2016
Home / Sport / Pozostałe / Porządny występ Polaków w biegach techniką dowolną [Uniwersjada]
Uniwersjada w Trentino - logo (fot. mat. prasowe)

Porządny występ Polaków w biegach techniką dowolną [Uniwersjada]

Zaczęły kobiety od startu na 5 kilometrów. Nasze reprezentantki wyruszyły na trasę z niskimi numerami startowymi. Ostatecznie uplasowały się na dalszych pozycjach. Justyna Mordarska była 24., Marcela Marcisz 51., a Natalia Grzebisz 57. Zwyciężyły ex aequo Ukrainka Kateryna Grygorenko i Norweżka Astrid Oeyre Slind.  Taki przypadek zdarzył się pierwszy raz na Uniwersjadzie w Trentino. Trzecie miejsce zajęła inna Ukrainka Maryna Ancybor.

W biegu panów na 10 kilometrów nasi reprezentanci wypadli dobrze. Jan Antolec dobiegł do mety z 14-stym czasem, Paweł Klisz był 22., a Sebastian Gazurek wywalczył 33 pozycję. W rywalizacji zwyciężył o dziwo biathlonistka Milanko Petrović. Serb sięgnął wcześniej na tegorocznej Uniwersjadzie po dwa medale w biathlonie: złoto w sprincie i brąz w biegu indywidualnym. Jak widać można połączyć dwie konkurencje na jednej imprezie sportowej. Srebro powędrowało do Białorusina Michaiłowa Siemienowa, a brąz do Rosjanina Raula Szakirzianowa.

W środę biegacze mają przerwę. Natomiast w czwartek wybiegną na trasy w Lago di Tesero sztafety. Panie będą rywalizować na dystansie 3x5km, a panowie 4x10km. Miejmy nadzieję, że nasi reprezentanci wywalczą wysokie pozycje. A może pokuszą się o medal.

Autor: ph / Biuro Misji Polskiej Reprezentacji w Trentino