czwartek , 8 Grudzień 2016
Home / Sport / Koszykówka / Za wysokie progi. Europa nie dla Stelmetu
Logo europejskich koszykarskich rozgrywek Eurocup (fot. vavel.com)

Za wysokie progi. Europa nie dla Stelmetu

Przed meczem zawodnicy zielonogórskiej drużyny zapowiadali walkę, ale pierwsza kwarta w żaden sposób tego nie potwierdziła. Stelmet niemal stał w miejscu, a gospodarze akcja po akcji powiększali swoją przewagę, która bardzo szybko sięgnęła 20 punktów. Przyjezdni oddali tylko 5 celnych rzutów z gry. Taki stan rzeczy mógł zapowiadać prawdziwy pogrom drużyny Stelmetu. Wynik pierwszej kwarty: 12-32!

W drugiej kwarcie goście się otrząsnęli. Zaczeli grać skuteczniej w ataku i stawiać opór faworyzowanym gospodarzom. Dobrą zmianę dał Craig Brackins. Efekt? Wygrana kwarta 20-17 i małe światełko w tunelu, że jeszcze zobaczymy sporo walki w drugich 20 minutach. Wynik po pierwszej połowie: 32-47.

Po przerwie mecz się wyrównał. Za 3 zaczął trafiać Przemysław Zamojski, a Stelmet wyraźnie nabrał ochoty do gry. Przewaga rosyjskiej drużyny stopniała do 11 punktów (43-54). W tym fragmencie meczu świetnie grał Andrew Goudelock .Trzecia kwarta zakończył się wynikiem 50-67.

Ostatnia kwarta to jednak popis drużyny gospodarzy. Unics wyraźnie podkręcił tempo i szybko zaczął powiększać przewagę. Zielonogórzanie byli wyraźnie słabsi. Oba zespoły przestały się "spinać" i spokojnie czekały na końcowy gwizdek.  Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 82-64 dla Unicsu. Wstydu nie było, choć po pierwszej kwarcie można było mieć poważne obawy czy to nie będzie zbyt jednostronny pojedynek.

W drużynie z Zielonej Góry dobrze prezentował się Przemysław Zamojski, który zdobył 14 oczek w całym spotkaniu. Patrząc na jego odwagę i swobodę przy rzutach, trudno uwierzyć, że jeszcze kilka dni temu zmagał się z kontuzją barku.

Pożegnania z Eurocupem zielonogórscy kibice doświadczą w hali CRS już w następną środę (19.02.2014) w meczu z Teletnetem Ostende. Prawdopodobnie będzie to także walka o 3 miejsce w grupie O.

Unics Kazań vs. Stelmet Zielona Góra 82:64 (30:12, 17:20, 20:18, 15:14)

Unics: Vougioukas 19, Eidson 13, Goudelock 12, Harangody 10, McKee 8, Kaimakoglou 8, Kurbanow 7, Zisis 3, Wieremiejenko 2, Sokołow 0.

Stelmet: Zamojski 14, Dragicević 13, Koszarek 9, Brackins 7, Hrycaniuk 6, Sroka 6, Chanas 5, Cel 2, Eyenga 1, Cesnauskis 1, Kucharek 0.

Autor: Alex Niebrzegowski, Wojciech Góralski