Widowiskowe otwarcie półfinałów w hali CRS!

Mecz pełen walki i emocji obejrzeli kibice dopingujacy Stelmet BC w Zielonej Górze. Wyrównana pierwsza połowa i ogromny roller coster w drugiej części spotkania. Ostatecznie górą Mistrzowie Polski, którzy pokonali BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 94:88.

Stelmet rozpoczął mecz od szybkiego 8:0. Potem przyszła pora na gości, którzy odpowiedzieli tym samym. Generalnie pierwsza kwarta z lekkim wskazaniem na gospodarzy, co odzwierciedlał wynik 21:17.

W drugiej odłonie mimo walki na styk zawodnikiem robiącym różnicę był James Florence.  Jego szybkie i skuteczne wjazdy pod kosz utrudniały przyjezdnym bronienie skupione w głównej mierze na Koszarku i Dragicevicu.

Drugą połowę gospodarze rozpoczęli od stanu 45:40 i wtedy rozpoczął się Dragicevic i Djurisic show. Podkoszowi miejscowych poderwali zespół, który wyforsował się na 20-punktowe prowadzenie. Niektórzy już pomyśleli, że jest po meczu. Błędnie! Szymon Szewczyk (6/6 za 3 pkt.) włączył piąty bieg, a jego Stal zdobyła w czwartej kwarcie aż 38 „oczek”. Końcówka meczu była bardzo gorąca, jednak próbę nerwów wygrali podopieczni Artura Gronka, który prowadzą 1:0 w serii do 3 zwycięstw.

Kolejny mecz w poniedziałek, 22 maja o godzinie 17:45 w hali CRS.

Punkty dla Stelmetu: Florence 21, Dragicević 18, Djurisić 15, Koszarek 13, Kelat 7, Zamojski 6, Hrycaniuk 5, Matczak 4, Gruszecki 3, Moore 2, Mokros 0.

Tekst: Łukasz Ostrowski

Poniżej opinie trenerów obydwu zespołów.