Koniec rundy zasadniczej – Stelmet wiceliderem

Niedzielny mecz był pełen emocji. Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana – skończyła się wynikiem 22:21 dla Turowa. W drugiej rywale odjechali nam na 13 punktów i do szatni schodzili z przewagą 44-31. Trzecią kwartę wygrali zielonogórzanie 21:26, ale to jeszcze nie dało prowadzenia w całym meczu. W ostatniej części meczu zawodnicy byli bardzo skupieni. Wiedzieli, że walczą o fotel lidera. Niestety zielonogórzanom nie udało się pokonać rywali, przegrali całe spotkanie 92-79 i stracili pierwszą pozycję na rzecz koszykarzy ze Zgorzelca.

Punktowali:

PGE Turów: Jaramaz 17, Chyliński 16, Collins 14, Taylor 11, Moldoveanu 11, Dylewicz 10, Kulig 7, Czyż 4, Natiażko 2

Stelmet Zielona Góra: Zamojski 15, Hosley 13, Lalic 12, Cel 10, Koszarek 8, Troutman 8, Robinson 7, Hrycaniuk 4, Chanas 2

Już 1 maja rozpoczynają się play-offy. Ćwierćfinałowym rywalem Stelmetu Zielona Góra będzie Asseco Gdynia. Mecz odbędzie się w hali CRS-u o godzinie 17.00.

Autor: Weronika Jasiak