Home / Sport / AZS / Zagłębie bezkonkurencyjne w Zielonej Górze

Zagłębie bezkonkurencyjne w Zielonej Górze

Turniej rozpoczął się o 9:30 od starcia AZS-u Zielona Góra z KPR-em Wolsztyniakiem Wolsztyn.  Od początku zaskakująco skutecznie grali zielonogórzanie, którzy odskoczyli rywalowi na 3 punkty. Od 10 minuty dominacja należała jednak tylko i wyłącznie do gości , którzy skutecznie odskakiwali. Akademicy popełniali dużo błędów. Rywale dzięki temu notowali przechwyty i  kontrowali przebieg spotkania.  Po trzydziestu minutach na tablicy wyników widniał rezultat 12:19. W drugiej połowie rywale nadal budowali przewagę. Nie było wielu dobrych momentów w grze Zielonej Góry. W samej końcówce gra akademików niewiele się poprawiła, ale wynikało to tylko i wyłącznie z rozluźnienia w szeregach Wolsztyniaka. AZS przegrał mecz 23:37 (12:19)

Z godziną 11:15 czas było przywitać kolejne sportowe emocje. Od samego początku na parkiecie rządzili lubinianie. Przy stanie 1:7 rywale zaczęli grać nieco lepiej, ale nadal tracili dużo bramek. Szczypiorniści z Wolsztyna sporadycznie zagrażali bramce przeciwników. Pierwsze pół godziny gry przyniosło wynik 6:22. W drugiej połowie gra wolsztynian znacznie się polepszyła, ale nie zmieniało to faktu, iż gracze z superligi nadal mieli wyraźną przewagę. To bardzo ciekawe spotkanie zakończyło się wynikiem 38:23 (22:6).

W ostatnim starciu turnieju naprzeciw siebie stanęły ekipy AZS-u Zielona Góra i MKS-u Zagłębie Lubin. Początek spotkania był bardzo wyrównany. Dopiero od stanu 6:5 skutecznie zaczęło budować swoją przewagę. Po kilku minutach na tablicy wyników było już 15:9. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 20:16.
W drugiej części gospodarze wykazywali ogromną chęć do gry, co także po spotkaniu chwalił II trener Zagłębia Zygmunt Woźninczka. Ostatecznie mecz padł łupem gości 32:27 (20:16).