niedziela , 11 Grudzień 2016
Home / Sport / AZS / Szczypiorniści sprowadzeni na ziemię

Szczypiorniści sprowadzeni na ziemię

Zielonogórzanie przed spotkaniem zapowiadali, że chcą wygrywać wszystko do końca sezonu. Rzeczywistość zweryfikowała jednak zupełnie inaczej. SPR Oborniki Śląskie okazały się nie gościnne i pokonały zielonogórski AZS.

Pierwsze minuty meczu były bardzo wyrównane i zwiastowały emocje do samego końca. Jednak pod koniec pierwszej połowy to gospodarze prowadzili już 16:12.

Powrót na parkiet po przerwie udanie zaznaczyli oborniczanie. Powiększyli swoją przewagę do 5 oczek. Wtedy Akademicy wrzucili wyższy bieg i zaczęli skutecznie atakować bramkę rywali. Szalona pogoń zakończyła się remisem 18:18. Kolejne minuty gry to walka punkt za punkt, która przerodziła się w rezultat 22:22. Oborniczanie jednak wydawali się bardziej skoncentrowani i odskoczyli na 26:23. Liderzy tabeli wcale nie chcieli odpuszczać i po bramkach Kociszewskiego i Buchwalda znów mieliśmy remis 28:28. Niestety ostatnie 10 minut należało do gospodarzy i to oni ostatecznie wygrali 34:31. To oznacza, że Oborniki Śląskie zbliżyły się do AZS-u na 5 pkt. Straty.

SPR Bór Oborniki Śląskie vs. KU AZS UZ Zielona Góra 34:31 (16:12)

Autor: Wojciech Góralski