KOSZYKÓWKA:SPORT:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Zastal rozbił Asseco! Spacerek naszych koszykarzy

Miała być trudna przeprawa, a był spacerek i astronomicznie wysokie zwycięstwo. Koszykarze Zastalu Enei BC Zielona Góra rozbili Asseco Arkę Gdynia 104:58 i odnieśli ósme zwycięstwo w rozgrywkach Energa Basket Ligi.

Tylko w pierwszej kwarcie gdynianie dotrzymywali kroku mistrzom Polski. Po pierwszych dziesięciu minutach było 21:15. Emocje zakończyły się już w drugiej odsłonie. Szczelna i twarda obrona podopiecznych Zana Tabaka sprawiły, że już do przerwy Zastal prowadził 49:23. Koncert gry trwał w drugiej połowie. Zatal nie odpuszczał. Przyjezdni nie mieli absolutnie nic do powiedzenia. Przewaga Zastalu była wręcz miażdżąca. Po 30 mintach – 80:33. Zastalowcy w pewnym momencie osiągnęli nawet przewagę ponad 50 punktów (100:48  w 36 minucie). Ostatecznie w spotkaniu pozbawionym emocji zielonogórzanie pokonali ekipę z Trójmiasta 104:58.