KOSZYKÓWKA:LUBUSKIE:SPORT:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Zastal po raz trzynasty! Start pokonany

Koszykarze Zastalu Enei BC Zielona Góra z trzynastą wygraną w rozgrywkach Energa Basket Ligi. Zielonogórzanie pokonali ekipę Pszczółki Startu Lublin 90:75.

Mecz miał dość wyrównany przebieg. “Zastalowcy” byli niemal cały czas na prowadzeniu, ale goście byli cały czas blisko. Po meczu zwycięstwa gratulował zielonogórzanom David Dedek, trener Startu. Cieszył się też, że jego podopieczni byli w stanie powstrzymać strzelecko zielonogórzan. I faktycznie, gospodarze trafili tylko osiem trójek. To poniżej średniej.

Grali na swoim poziomie. Grali bardzo agresywnie, grali bardzo dobrze w szybkim ataku. W drugiej połowie szczególnie pozbierali nam za dużo piłek, z czego zdobywali łatwe punkty z drugiej szansy. To elementy, dzięki którym wygrali ten mecz.

Mimo zwycięstwa krytyczny i to mocno wobec swoich zawodników był trener Žan Tabak.

Wymienię trzy punkty. Po pierwsze, nie zachowywaliśmy się jak profesjonaliści. Nie włożyliśmy maksymalnego wysiłku w ten mecz, nie byliśmy też należycie skoncentrowani. Druga sprawa, może nawet gorsza, to fakt, że graliśmy przeciwko naprawdę dobremu zespołowi, ale bez niemal połowy optymalnego składu. I po trzecie, my rzucaliśmy 14 rzutów wolnych, a oni aż 25, czyli 1/3 dorobku.

Najwięcej punktów dla zielonogórzan – 24 rzucił Geoffrey Groselle. Teraz przed Zastalem najdalsza wyprawa w ramach ligi VTB, na mroźną Syberię. Najpierw biało-zieloni jadą autokarem Kaliningradu, skąd polecą do Moskwy, a następnie ze stolicy Rosji udadzą się do Krasnojarska na mecz z Jenisejem, który w niedzielę o 10:00 naszego czasu. Dystans? Blisko 6 tys. kilometrów.