Zastal mocniejszy od Stali

5 meczów rozegrali w 10 dni koszykarze Zastalu Enei BC. I wszystkie wygrali! W sobotę zielonogórzanie zakończyli meczowy maraton, pokonując Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 105:85.

Liderem gospodarzy kolejny raz był Iffe Lundberg. Duńczyk rzucił 23 punkty, w tym cztery „trójki”. Wszystkie w pierwszej połowie spotkania. Strzelecko kroku dotrzymywał mu w zespole Stali Jakub Garbacz, którzy rzucił w sumie 30 punktów.

Ale to zielonogórzanie mieli więcej atutów, grali zdecydowanie bardziej zespołowo. Zanotowali 29 asyst, czyli ponad dwa razy tyle, co rywale.

Przewaga Zastalu przez większa część spotkania oscylowała wokół kilkunastu punktów. Podopieczni Žana Tabaka za 2 pkt. rzucali ze skutecznością 62%, niewiele mniej, bo 58% skuteczności zanotowali w rzutach z dystansu (18/31).

Teraz przerwa na okienko reprezentacyjne, kolejny mecz zielonogórzanie zagrają 3 grudnia z Pszczółką Startem Lublin.