SPORT:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Wygrają po raz ósmy? Enea Falubaz wybiera się do Ostrowa

O ósmą wygraną w rozgrywkach I ligi powalczą w najbliższą niedzielę żużlowcy Enei Falubazu Zielona Góra. Lider rozgrywek wybiera się do Ostrowa na spotkanie przeciwko Arged Malesie.

Ostrowianie to spadkowicz z ekstraligi i drużyna, która jak dotąd rozegrała najmniej spotkanie w lidze – tylko sześć. Drużyna Arged Malesa wygrywała trzykrotnie i także trzykrotnie przegrywała prezentując bardzo nierówną dyspozycję. Z kolei na Enea Falubaz nie ma mocnych, a praktycznie każde spotkanie zielonogórzanie kończą przekonywującym triumfem. Jak będzie w niedzielę? Zdaniem dyrektora sportowego Piotra Protasiewicza, ostrowianie mają silny skład i nie można ich lekceważyć.

Jedziemy na obcy tor, na wyjazd do mocnej drużyny. My mamy ciut mniejsze problemy dziś. Najważniejsze, że mamy zdrowych zawodników. Ostrów potrzebuje punktów, to jeden z kandydatów do awansu. Może nie jadą na sto procent możliwości, ale to nie nasz problem. Skupiamy się nad swoją pracą, jedziemy powalczyć.  

W drużynie Enei Falubazu zaprezentuje się lider formacji młodzieżowej Michał Curzytek, którego zapytaliśmy m.in. o znajomość ostrowskiego toru.

Dobre wspomnienia, jeździłem dosyć często, dobrze się tam czuję. Jest kilka fajnych ścieżek. A chłopaki z Ostrowa naprawdę dobrze jadą więc nie ma co tam jakoś ich skreślać. My też jedziemy dobrze, więc nie będziemy odpuszczać. 

Początek niedzielnego spotkania o godzinie 14.

Awizowane składy:

Enea Falubaz Zielona Góra:
1. Przemysław Pawlicki
2. Luke Becker
3. Rasmus Jensen
4. Rohan Tungate
5. Krzysztof Buczkowski
6. Michał Curzytek
7. Maksym Borowiak

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski:
9. Grzegorz Walasek
10. Matias Nielsen
11.
12. Oliver Berntzon
13. Tobiasz Musielak
14. Sebastian Szostak
15. Jakub Krawczyk

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00