WAŻNEZIELONA GÓRA:

Wybierz trasę przejazdu minibusem. Miasto rozpoczęło konsultacje

Jaka powinna być trasa minibusem? Z takim pytaniem prezydent miasta zwraca się do mieszkańców. W piątek rozpoczęły się konsultacje społeczne dla zielonogórzan poświęcone kursowaniu elektrycznych busików spod Palmiarni. Potrwają do 19 marca. 

 

Proponowane trzy trasy o różnej długości mają część wspólną: autobus wyruszy z przystanku zlokalizowanego przy nowym parkingu przy Palmiarni i pojedzie w kierunku deptaka, zatrzymując się na przystanku przy ulicy Kupieckiej, Ciesielskiej, przy Wieży Głodowej, blisko ratusza i przy Placu Pocztowym. Następnie autobus powróci ulicą Drzewną do Kupieckiej i po przystanku na pl. Matejki dojedzie do urzędu miasta.

Orientacyjny czas przejazdu z parkingu na deptak to pięć minut.

Wariant pierwszy: busik wjedzie w ul. Zyty i zatrzyma się na przystanku przy Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, skąd powróci od razu na parking przy Palmiarni.

Wariant drugi: wiedzie przez drogi wewnętrzne szpitala, gdzie autobus wyjedzie na ul. Waryńskiego i ul. Podgórną wróci na parking przy Palmiarni.

Wariant trzeci: prowadzi ul. Wazów wzdłuż Parku Tysiąclecia – w planach jest między innymi przystanek przy wejściu głównym do szpitala.

(źródło: wiadomoscizg.pl)

Mapki z trasą:

fot. UM
fot. UM
fot. UM
Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00