WAŻNEZIELONA GÓRA:

Słuchacz pyta, prezydent odpowiada: Co z ustawą antysmogową w mieście?

Jak wygląda w mieście realizacja ustawy antysmogowej? Z takim pytaniem zwrócił się do prezydenta Zielonej Góry jeden z naszych słuchaczy pan Krzysztof.

Palenie w tzw. kopciuchach to wciąż w wielu miejscach, nie wyłączając naszego miasta, duży problem. Nasz słuchacz zwrócił uwagę na problem przy ulicach Batorego i Harcerskiej.

Mam takie pytanie, jak wygląda realizacja ustawa antysmogowej przez miasto. Zastanawia mnie jeden fakt: na ulicy Batorego, domki jednorodzinne, ulicy Harcerska, Obywatelska, kopcą tak, że nie idzie otworzyć okna. Od lat jest taki problem i nie ma jak tego tematu ugryźć. 

Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki zwrócił uwagę, że miastu ten problem jest znany.

To na pewno duży problem. Straż miejska robi akcje z tym związane, aby ludzie nie palili byle czym. Niestety, domyślam się, że część osób pali byle czym. Są formy pomocy, są dopłaty do węgla, wymieniamy piece najstarsze na te najbardziej ekologiczne, W tym roku jest ich około stu, a straż miejska na pewno będzie przeprowadzała kontrole. 

Audycja “Prezydent na 96 FM” w każdą środę o godzinie 12.30. Macie pytania? Piszcie do nas: prezydent@wzielonej.pl lub dzwońcie: 68-326-96-96

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00