WAŻNEZIELONA GÓRA:

Słuchacz pyta, prezydent odpowiada: Co z drogą przy ulicy Amelii?

Kiedy zostanie wreszcie wyremontowana droga przy ulicy Amelii? Ten temat wraca po raz kolejny w naszej audycji „Prezydent na 96 FM”.

Przypomnijmy, krótki odcinek prowadzący od ulicy Urszuli aż do boisk piłkarskich i hali sportowej jest prawdziwym koszmarem dla kierowców, głównie rodziców odwożących swoje pociechy na treningi koszykarskie czy piłkarskie. O drogę pytał m. in. nasz słuchacz, pan Wojciech.

Prezydent zobowiązał się w 2019 roku do tego, że ulica będzie pokryta cała asfaltem. Mamy 2023 rok i nic się nie dzieje. Dziury jak były, tak są, niszczymy samochody, kto nam będzie za to zwracał?

Co na to Urząd Miasta? Wiceprezydent Zielonej Góry Dariusz Lesicki potwierdził, że miasto ma pomysł na ten odcinek, ale wszystko jest uzależnione od kilku czynników.

Te bieżące remonty się odbywają. W momencie większych ulew pojawiają się dziury. Mamy koncepcję, choć pani konserwator wojewódzka stwierdziła, że w obszarze drogi znajdują się cenne historycznie morwy. To jeden z elementów, drugi jest taki, że chcemy włączyć potencjalnego inwestora, który jest właścicielem tej nieruchomości. Jeśli pojawią się sprzyjające okoliczności, będziemy to realizować.

Na razie pozostaje nam tylko cierpliwie czekać. A jeśli macie pytania do prezydenta, dzwońcie do nas w każdą środę o 12. 30 pod numer telefonu 68-326-96-96 lub piszcie: prezydent@wzielonej.pl

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00