WAŻNEZIELONA GÓRA:

Przebudowa skrzyżowania ulic Batorego, Rzeźniczaka i Zamoyskiego coraz bliżej [WIDEO]

Wracamy do tematu przebudowy skrzyżowania ulic Batorego, Rzeźniczaka i Zamoyskiego. Po kilku miesiącach oczekiwania gotowa jest już koncepcja prac. Według projektu zastosowany zostanie tam wariant z trzyfazową sygnalizacją świetlną. 

Przypomnijmy – o krzyżówce ulic Batorego, Rzeźniczaka i Zamoyskiego mówi się, że jest to jedno z najbardziej kolizyjnych skrzyżowań w naszym mieście. O pomyśle na rozwiązanie drogowego problemu mówi Krzysztof Staniszewski z zielonogórskiego departamentu zarządzania drogami.

Czyli mamy Batorego 1 faza, lewoskręty faza 2 i faza 3 zostawiamy razem jadących Rzeźniczaka i Zamoyskiego. Zastawialiśmy się, czy nie wydzielić ich osobno, ale póki co będą na jednej fazie. Geometrycznie poza lewoskrętami na Batorego, wydzielamy też dodatkowy pas do skrętu w prawo. Z Batorego w Rzeźniczaka. I samo Rzeźniczaka poszerzamy o jeszcze jeden pas. 

Obecnie opracowywany jest projekt budowlany. Decyzja na przeprowadzenie robót powinna być gotowa do końca tego roku. Same zaś prace powinny się rozpocząć wiosną 2022 roku.

Każda przebudowa na skrzyżowanie o większej liczbie faz ruchu, szczególnie zwłaszcza z lewoskrętem, zawsze poprawia najbardziej niebezpieczny manewr. Nie ma tych najbardziej niebezpiecznych zdarzeń. Czyli właśnie uderzenia w bok samochodu, z dużą prędkością. 

Według wstępnych wyliczeń koszt inwestycji może wynieść nawet 5 milionów złotych.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00