LUBUSKIE:ROZMOWA NA 96 FM:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Mocno powiało w weekend. Tylko w powiecie zielonogórskim Straż Pożarna interweniowała kilkaset razy!

Za nami wietrzny weekend. W związku z wichurami, które przeszły przez nasz region, ręce pełne pracy mieli strażacy. Tylko w powiecie zielonogórskim Państwowa Straż Pożarna interweniowała ponad 400 razy. Zawodowcom pomagali także koledzy po fachu z OSP. Większość akcji dotyczyła połamanych gałęzi oraz konarów drzew.

Najgorzej sytuacja wyglądała w sobotę – mówi st. kpt. Arkadiusz Kaniak – oficer prasowy zielonogórskich strażaków.

Całkowite odcięcie od prądu dla naszego miasta. Musieliśmy zasilić przede wszystkim szpital jako najbardziej newralgiczny budynek. Posiada on swoje agregaty, więc potrzebne było paliwo. Musieliśmy je dostarczyć.

Strażacy pomagali także osobom prywatnym, które na co dzień w warunkach domowych korzystają z urządzeń ratujących życie. Dostarczano im między innymi agregaty prądotwórcze. Gość poniedziałkowej „Rozmowy na 96 FM” ma też wskazówki dla mieszkańców naszego miasta, w przypadku pojawienia się kolejnych alertów pogodowych.

Zostańmy w domu. Jeżeli nie trzeba – poczekajmy w domu tych kilka godzin. Oczywiście zabezpieczajmy też różnego rodzaju przedmioty, które może porwać wiatr i stanowią swego rodzaju zagrożenie. 

Przypomnijmy, że “Rozmowa na 96 FM”  w emisji od poniedziałku do piątku, niezmiennie o 9.30.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00