LUBUSKIE:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Grzegorz Potęga: Stadion piłkarski? Temat wciąż otwarty

Tematy piłkarskie pojawiły się w „Rozmowie na 96 FM”, w kontekście wczorajszego występu polskiej reprezentacji na mundialu i ostatnich sukcesów piłkarzy zielonogórskiej Lechii w Pucharze Polski. Gościem był Grzegorz Potęga, radny wojewódzki z ramienia Platformy Obywatelskiej, na co dzień również działacz sportowy.

A rozmawialiśmy w sprawie powstania stadionu piłkarskiego w Zielonej Górze. Wciąż nikt nie ma wątpliwości, że taki obiekt w południowej stolicy naszego regionu jest potrzebny. Pytanie, czy były już jakieś rozmowy w tej sprawie.

Ja osobiście nie znam tych rozmów, które były prowadzone. Nikt z nami specjalnie nie rozmawia. A nowy stadion? Oczywiście, ale trzeba mierzyć siły na zamiary, choć diabeł będzie tkwił w szczegółach.

Naszego gościa zapytaliśmy, czy wspólna inwestycja miasta i samorządu jest możliwa, biorąc pod uwagę konflikt prezydenta Janusza Kubickiego i marszałek Elżbiety Polak. – Sport powinien jednak łączyć – dodaje Potęga.

Za chwilę przyjmujemy budżet za rok 2023. Tam nie ma słowa o stadionie w Zielonej Górze. Jeśli mamy budować, to pewne kroki trzeba już kształtować. Nie ma z naszej strony oporu, by rozmawiać. Ważne, by zacząć i mieć dobry pomysł.

W „Rozmowie na 96 FM” również temat związany z ZIT-ami w nowej perspektywie unijnej i budżecie województwa.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00