WAŻNEZIELONA GÓRA:

Dom Towarowy “Centrum” i Centrum Biznesu na sprzedaż

Tak jak już informowaliśmy, Dom Towarowy “Centrum” oraz Centrum Biznesu trafiają na sprzedaż. Obie nieruchomości mają wartość ok. 15 milionów złotych.

Bez wątpienia są to prestiżowe miejsce na mapie Zielonej Góry, choć – szczególnie Dom Towarowy “Centrum” – w ostatnich latach nie cieszył się popularnością. Przedsiębiorcy przenosili swoje lokalizacje w inne miejsce.

Dariusz Lesicki, wiceprezydent Zielonej Góry, ma jednak nadzieję, że tym razem będzie inaczej i uda się sprzedać nieruchomości.

Ma nadzieję, że właściciel sprzeda te budynki. Będzie można tam wybudować nowe centrum miasta. W tej chwili zobaczymy, jak zareaguje rynek i zobaczymy, co zaproponują gracze rynkowi. 

Z punktu widzenia miasta najlepiej, aby w tym miejscu powstało duże centrum usługowo-handlowe. O wszystkim zadecyduje jednak przyszły właściciel.

14-13 lat temu przedstawialiśmy wizualizację, która pokazywała duże centrum handlowo-usługowo-biurowe. Taka była idea. Mam nadzieję, że jeśli znajdzie się odpowiedni inwestor, takie centrum powstanie. 

Dodajmy, że powierzchnia działki DT “Centrum” razem z trzema kondygnacjami wynosi ok. 7 tysięcy m2. Z kolei powierzchnia Centrum Biznesu wynosi ok. 1,5 tysiąca m2.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00