LUBUSKIE:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Centrum Zdrowia Matki i Dziecka ma już swojego patrona! [WIDEO]

Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze ma już swojego oficjalnego patrona. Od wtorku placówka nosi imię dr Zbysława Kopyścia, czyli wieloletniego ordynatora oddziału dziecięcego w naszym mieście.

O nadanie centrum imienia właśnie tego medyka zabiegała Izba Lekarska, czyli w większości wychowankowie dr Kopyścia. Jak podkreśla prezes Szpitala Uniwersyteckiego, dr Marek Działoszyński, placówka będzie starała się kontynuować działalność swojego patrona.

Zarówno naukowo- badawczą, jak i praktyczną medycynę. Też zaszczepianie w młodych ludziach maksymy “lepiej być, niż mieć”. To są ponad czasowe kwestie. 

A jakim człowiekiem, lekarzem i przede wszystkim szefem był dr Kopyść? Zapytaliśmy o to Kazimierę Kucharską – Barczyk, która to właśnie pod okiem dr Kopyścia stawiała swoje pierwsze kroki w zawodzie pediatry.

Był człowiekiem bardzo dobrym, empatycznym. Wymagał od nas żebyśmy traktowali małych pacjentów, tak jakby to były nasze dzieci. Do tego starał się przekazać nam jak najwięcej wiedzy. 

Dodajmy, że data nadania imienia Centrum Zdrowia Matki i Dziecka nie jest przypadkowa – właśnie w marcu 2023 roku przypada setna rocznica urodzin dr Zbysława Kopyścia.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00