ŻUŻEL:

„Stówka” dla Duzersa za życiowy sukces!

Największe inwestycje i największe sukcesy. By w Australii Patryk Dudek mógł odebrać medal za wicemistrzostwo świata, w sezonie nie oszczędzał na sprzęcie.

Starty Dudka w Grand-Prix wspierało miasto, a wczoraj prezydent Janusz Kubicki podziękował żużlowcowi za znakomity sezon, przekazując nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych.

Chcieliśmy skorzystać z okazji, aby móc pogratulować Patrykowi sukcesu. Ten rok był bardzo udany i chcieliśmy przekazać symboliczny czek dla Patryka, aby w przyszłym roku również reprezentował Zieloną Górę w cyklu z jeszcze lepszym rezultatem.Janusz Kubicki

Sam żużlowiec wraz z ojcem przyznał zgodnie, że jeszcze nigdy wcześniej nie poniósł takich nakładów na sprzęt, jak w tym roku. Zwłaszcza w ostatnich rundach cyklu, gdzie ważyły się losy medalu, Dudek miał wszystko, co najlepsze.

W żużlu nie ma dziś danego silniku na dany tor. Jeśli silnik jest dobry, to jedzie się na nim z dnia na dzień, po to, żeby wynik i formę podtrzymać na najwyższym poziomie. Jeśli coś się kończy, to trzeba mieć finanse na następne rzeczy. Tak realizowaliśmy się w tym roku i jechaliśmy cały czas na tym, co najlepsze. Nie było wybierania czy to Grand Prix, czy liga, czy inne turnieje.Patryk Dudek

Prezydent zaznaczył, że wsparcie dla Dudka nie jest związane z pieniędzmi, które miasto przekazuje na funkcjonowanie żużlowego klubu. Włodarz zapewnił, że wsparcie dla ekantor.pl Falubazu pozostaje bez zmian.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: