ŻUŻEL:

Postawić Aleksa na nogi i atakować od pierwszego biegu!

To już dziś! ekantor.pl Falubaz podejmuje Fogo Unię Leszno w rewanżowym półfinale play-off PGE Ekstraligi. Zadanie piekielnie trudne – do odrobienia jest dziesięć punktów.

Czy Falubaz jest w stanie wygrać 50:40? Jarosław Hampel wierzy, że tak, choć marginesu błędu praktycznie nie ma.

Szanse mamy, wierzymy w to i będziemy walczyć. Nikt nie będzie myślał, że jest trudno, bo z tego zdajemy sobie sprawę. W każdym biegu będziemy chcieli pojechać na maksa swoich możliwości. Tylko ten aspekt sportowy rozstrzygnie, kto awansuje do finału. Postaramy się pojechać najlepiej, jak potrafimy. Mam nadzieję, że będzie nam dopisywało szczęście. Najlepiej byłoby zaatakować od początku i jechać, zdobywać punkty. 10 punktów to sporo, ale w sporcie wszystko się może wydarzyć. Będziemy walczyli o każdy metr toru.Jarosław Hampel

W tygodniu poprzedzającym mecz rewanżowy najwięcej dyskutowano o niemocy zielonogórskich juniorów. Czy Alex Zgardziński jest w stanie skutecznie rywalizować z młodymi reprezentantami Fogo Unii Leszno? Trener Falubazu, Marek Cieślak jest umiarkowanym optymistą.

To było w Lesznie, a teraz jesteśmy u siebie w domu. Na pewno Alex umie tu jechać. Wszystko zależy tylko od nastawienia. Czy w ciągu kilku dni poprawimy jego mentalność do ścigania, co jest sprawą piekielnie trudno. Mamy Aleksa, musimy zrobić z nim wszystko, żeby uwierzył w siebie i stanął na starcie. W drugim biegu, gdy jeszcze walki nie ma, po dobrym starcie jest w stanie dowieźć punkty.Marek Cieślak

Awizowane składy:

Fogo Unia Leszno:

 1. Emil Sayfutdinov
 2. Peter Kildemand
 3. Piotr Pawlicki
 4. Grzegorz Zengota
 5. Janusz Kołodziej
 6. Dominik Kubera

ekantor.pl Falubaz Zielona Góra:

 1. Jarosław Hampel
 2. Jacob Thorrsell
 3. Patryk Dudek
 4. Piotr Protasiewicz
 5. Jason Doyle
 6. Alex Zgardziński

Informacje organizacyjne:

Otwarcie kas przy stadionie 12:00

Otwarcie punkty akredytacyjnego 13:30 – 16:15

Otwarcie bram 14:30

Otwarcie Strefy Falubaziaka 14:30

Próba toru 16:00

Prezentacja drużyn 16:15

Pierwszy bieg 16:30

Ceny biletów:

Sektory: I – J, K1 – K10, B – G,

Bilet normalny – 60 zł

Bilet ulgowy – 50 zł

Bilet dziecięcy – 40 zł

Sektory: A1 – A2

Bilet normalny – 70 zł

Bilet ulgowy – 60 zł

Bilet dziecięcy – 40 zł

Sektor VIP:

Bilet normalny – 200 zł

Bilet dziecięcy – 40 zł

Bilety rodzinne na sektor C:

1 os. dorosła + 1 dziecko – 61 zł

1 os. dorosła + 2 dzieci – 62 zł

1 os. dorosła + 3 dzieci – 63 zł

1 os. dorosła + 4 dzieci – 64 zł

1 os. dorosła + 5 dzieci – 65 zł

2 os. dorosłe + 1 dziecko – 111 zł

2 os. dorosłe + 2 dzieci – 112 zł

2 os. dorosłe + 3 dzieci – 113 zł

2 os. dorosłe + 4 dzieci – 114 zł

Ceny biletów dla posiadaczy karnetów z rundy zasadniczej:

Sektory: I – J, K1 – K10, B – G,

Bilet normalny – 50 zł

Bilet ulgowy – 40 zł

Bilet dziecięcy – 30 zł

Sektory: A1 – A2

Bilet normalny –60 zł

Bilet ulgowy – 50 zł

Bilet dziecięcy – 30 zł

Podczas sprzedaży biletów obowiązywać będzie identyfikacja danych klienta, wobec czego przy zakupie biletu wymagane będzie podanie danych jego okaziciela (imię, nazwisko, pesel).

Bilet ulgowy przysługuje osobom uczącym się do 24 roku życia włącznie oraz powyżej 65 lat włącznie (decyduje dokładna data urodzenia)

Bilet dziecięcy przeznaczony jest dla dzieci do 13 roku życia (decyduje dokładna data urodzenia).

Bilety rodzinne można kupić tylko na sektor C.

Osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach inwalidzkich oraz im opiekunom przysługują specjalne bilety ulgowe w cenie 1 zł na sektor C.

ATRAKCJE PODCZAS MECZU

Falubaziaki! Czas do szkoły. Aby umilić Wam powrót do szkolnych ławek przygotowaliśmy dla Was wspaniałą Falubazową wyprawkę, którą oczywiście sami będziecie musieli udekorować w barwy naszego klubu. Każdy Falubaziak, który odwiedzi strefę otrzyma mały kalendarzyk, plan lekcji oraz zeszyt, na którego okładce znajdzie się jeden z naszych zawodników. Wszystkie elementy wyprawki będą czarno białe, a nasi wolontariusze pomogą Wam je ozdobić na żółto-biało-zielono.

Gościem specjalnym strefy będzie Kraina Eksperymentów, która poprowadzi niesamowity pokaz dymiących i bąbelkujących eksperymentów naukowych. Uczestnicy spotkania z użyciem pipet, kolorowych barwników i “magicznych kosteczek” sprawią, że laboratoryjne probówki zaczną dymić się i buzować. Niektóre doświadczenia będą związane z żużlową tematyką. Jeśli starczy czasu, falubaziaki zaczarują wodę na żółto biało zielono. Spotkanie poprowadzą: doktor nauk fizycznych Małgorzata Zubaszewska wraz z instruktorami Krainy Eksperymentów. Wszystko odbędzie się w dwóch blokach czasowych, pierwszym o 14:45 oraz drugim o 15:30.

Nie zabraknie również stałych elementów strefy, takich jak Odznaki Falubaziaka, kolorowanki z zawodnikami, tor do kapsli czy darmowe lody od firmy Nordis, dla wszystkich, którzy wezmą udział w przygotowanych przez nas zabawach.

Falubaz Selfie

Podczas derbowego spotkania kolejny raz będziecie mieli okazję wziąć udział w zabawie Falubaz Selfie. Aktualny rekord to 196 zdjęĆ, zrobionych podczas meczu ze Stalą Gorzów. Liczymy, że w niedzielę będziecie jeszcze bardziej aktywni! Na czym polega Falubaz Selfie? Wy robicie sobie zdjęcie podczas meczu i wysyłacie je do nas w wiadomości na Facebooku lub na adres redakcja@falubaz.com. Z nadesłanych fotografii utworzymy na Falubaz Facebook wielką galerię zdjęć. Następnie będziecie mieli kilka dni na zebranie największej ilości polubień pod Waszym zdjęciem. Autor zwycięskiego zdjęcia otrzyma podwójne zaproszenie na następny ligowy mecz w Zielonej Górze, a więc spotkanie o medale PGE Ekstraligi.

Kapitalny wzrok

Ciekawie zapowiada się przerwa po 13 biegu, kiedy to wybrana z trybun osoba weźmie udział w konkursie Kapitalny Wzrok. Polega on na odnalezieniu dużej głowy Piotra Protasiewicza, która ukryta będzie na jednym z sektorów. Nagrodą w zabawie będzie bon na 100 złotych od Optyk Edor.

Ciekawe nagrody do wygrania

Tradycyjnie już podczas ligowego meczu w Zielonej Górze rozlosujemy atrakcyjne nagrody wśród osób, które zakupiły karnet lub bilet na mecz. W puli nagród m.in. weekendowy pobyt w Norweskiej Dolinie w Szklarskiej Porębie, czy zaproszenie od Bowling Club Zielona Góra na grę w kręgle.

To jednak nie wszystko. Rademenez, prezenter na meczach przy W69, przeprowadzi wśród kibiców zabawę w typowanie wyników poszczególnych biegów. Dla najlepszych typerów będziemy mieli atrakcyjne nagrody.

FALUBAZ POMAGA AGACIE

Podczas półfinału z Fogo Unią Leszno odbędzie się zbiórka dla Agaty, 14-letniej harcerki z Zielonej Góry, która na obozie spadła podczas zjazdu na linie i złamała kręgosłup.

Agata jest uczennicą II klasy Gimnazjum nr 5 na Chynowie. Należy do drużyny harcerskiej, w której jest zastępową. – To wytrwała, pracowita, sympatyczna, bardzo uczynna i lubiana dziewczyna. Mimo ogromnej tragedii nie poddaje się, choć teraz każdy dzień dla Agaty jest wielkim wyzwaniem – mówi jej nauczyciel Paweł Buczak.

Zbiórkę przy W69 przeprowadzą harcerze oraz wolontariusze Drużyny F.

WEJŚCIE NA STADION

Każda strefa zielonogórskiego stadionu ma przydzielone dla niej wejście. Jest to ważne z tego powodu, że posiadacz karnetu/biletu na dany sektor dotrze do niego tylko i wyłącznie wejściem dedykowanym temu sektorowi. Wejścia na stadion obsługuje elektroniczny system dostępu, który przy wejściu weryfikuje poprzez sczytanie danych z kart kibica lub kodu kreskowego z biletu.

Wejściem 1 (W1) wchodzą kibice, którzy posiadają karnety/bilety na sektory K1 – K10.

– Wejściem 2 (W2) mogą wejść osoby posiadające wejściówki na sektory I – J oraz Media.

– Wejście 3 (W3) przeznaczone jest dla kibiców drużyny gości.

– Wejściem 4 (W4) wchodzą kibice posiadający karnety/bilety na sektory D – H3.

– Wejście 5 (W5) przeznaczone jest dla osób posiadających wejściówki na sektory A1, A2, B oraz C.

– Wejście 6 (W5) to wejście dla posiadaczy karnetów i biletów na sektor VIP.

– Posiadacze platynowych kart wchodzą bramą od strony ul. Wrocławskiej na wysokości budynku klubowego.

W przypadku problemów z wejściem na W69 każdy posiadacz wejściówki może skorzystać z pomocy kas reklamacyjnych w których na bieżąco rozwiązywane wszystkie problemy. Punkty reklamacyjne zlokalizowane są przy wejściu W2 oraz w ostatniej kasie przy wejściu W4.

W trakcie meczu informacji w zakresie ruchu, poruszania się wokół stadionu i na nim udziela policja i ochrona, do zaleceń których należy się dostosować.

WZGLĘDY BEZPIECZEŃSTWA

Policja przypomina, że istnieje bezwzględny zakaz wnoszenia i posiadania alkoholu oraz materiałów pirotechnicznych. Wszystkie osoby, które nie zastosują się do tego zakazu, będą surowo karane.

W sytuacjach, gdy zachowanie poszczególnych osób wskazywałoby na spożycie alkoholu, nie będą one wpuszczane na stadion zgodnie z regulaminem. Przy wejściu na stadion będą przeprowadzane badania alko-testem.

Ze względu na ograniczone możliwości parkingowe policja oraz ZKŻ SSA zwracają się z gorącą prośbą, by kibice z Zielonej Góry przybyli na mecz pieszo lub wybrali komunikację miejską. Parking pomiędzy stadionem a cmentarzem będzie ogólnodostępny.

W zakresie ruchu i przemieszczania się wokół stadionu i na samym obiekcie informacji będzie także udzielać policja i ochrona, do zaleceń których należy się dostosować.

W przypadku zakłócania porządku policja i ochrona będzie korzystała ze wszystkich przysługujących jej uprawnień. Ze względów bezpieczeństwa i zgodnie z Regulaminem Stadionu i Regulaminem Imprezy ZKŻ SSA posiadacz biletu i karnetu oraz Karty Kibica powinien zachować te dokumenty przez cały czas pobytu na stadionie i okazać je na każdą prośbę służb ochrony lub policji.

Kibice są zobowiązani do zapoznania się z Regulaminem Stadionu i Regulaminem Imprezy ZKŻ SSA. Za jego złamanie, m. in. wejście w strefy niedozwolone, jak: pas bezpieczeństwa, tor, murawa, ogrodzenia, maszty itp. Organizator jest uprawniony do nałożenia kary finansowej w wysokości 20 tysięcy złotych. Na bramach mogą być przeprowadzane kontrole osobiste. Z tego powodu organizatorzy proszą kibiców o wyrozumiałość. Ma to podnieść poziom bezpieczeństwa na stadionie.

Od momentu otwarcia bram stadionu będzie funkcjonował monitoring, obejmujący swoim zasięgiem wszystkie miejsca na widowni oraz na koronie stadionu.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Tagi
Zobacz więcej

Powiązane artykuły

Close
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informcji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close