HOTZIELONA GÓRA:ŻUŻEL:

Z nieba do piekła! Porażka po ostatnim biegu!

Niesamowite widowisko w Zielonej Górze ze szczęśliwym zakończeniem dla gości! Marwis.pl Falubaz przegrał z Eltroksem Włókniarzem Częstochowa 44:46.

Zielonogórzanie mieli zwycięstwo na wyciągnięcie ręki. I choć w całym meczu prowadzili ledwie dwa razy – po pierwszym i przed ostatnim wyścigiem – powinni cieszyć się z trzeciego w tym sezonie triumfu.

W ostatniej odsłonie dobrze ze startu wyjechała para Patryk Dudek – Piotr Protasiewicz, ale przy wyjściu z pierwszego łuku najpierw Protasiewicza, a następnie Dudka minął duet Leon Madsen – Kacper Woryna. Kapitan Falubazu ruszył w pościg za Woryną, w pewnym momencie już był bliski wyprzedzenia zawodnika gości, ale ostatecznie dublet do mety dowieźli częstochowianie, a tym samym wydarli dwupunktowe zwycięstwo w Zielonej Górze.

Mecz był znakomitym widowiskiem. Tylu mijanek przy W69 nie widziano od lat. Ścigania było pod dostatkiem niemal od samego początku. W pierwszej odsłonie parę Matej Žagar i Max Fricke przedzielił Leon Madsen. Duńczyk gonił jeszcze Słoweńca, ale na ostatnich metrach szybszy był zawodnik Falubazu.

Po dublecie juniorskiej pary Włókniarza w drugim wyścigu prowadzenie objęli goście. Najwyżej częstochowianie prowadzili różnicą ośmiu punktów po wyścigu nr 6, który wygrał Madsen przed Dudkiem, Jonasem Jeppesenem i Fabianem Ragusem. To było ostatnie drużynowe zwycięstwo Włókniarza aż do ostatniego wyścigu.

Od siódmej odsłony zielonogórzanie cierpliwie zaczęli niwelować straty. Po trzynastym wyścigu, który 4:2 wygrała para Dudek – Fricke był remis po 39. Po pierwszym z biegów nominowanych zielonogórzanie objęli dwupunktowe prowadzenie, którego wydawało się, że już nie oddadzą. Tymczasem w decydującej odsłonie stadion uciszyli Madsen i Woryna.

Po 11 punktów zdobyli Žagar i Protasiewicz. 10 “oczek” wywalczył Dudek, do tego 8 dołożył Fricke i 3 Mateusz Tonder. Tym razem wsparcia nie było od formacji młodzieżowej. Punkt z urzędu w biegu młodzieżowym przywiózł Fabian Ragus. Dla porównania formacja juniorska “Lwów” przywiozła w sumie 15 punktów. Indywidualnie 13 zapisał na swoim koncie Madsen, 10 Miśkowiak.

Falubaz stracił punkty, które niemal zagwarantowałyby utrzymanie, a tak walka o byt będzie trwać nadal. W piątek przed zielonogórzanami wyprawa do Lublina na mecz z Motorem.

Więcej o meczu w poniedziałkowym magazynie W69 na 96FM o 11:15 w Radiu Index.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: