ŻUŻEL:

Juniorzy Falubazu bezkonkurencyjni u siebie w DMPJ. W finale marzy się medal

Pewni już od dłuższego czasu udziału w finale młodzi żużlowcy Francepolu Falubazu najlepsi w przedostatniej rundzie półfinałowej Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Na swoim torze zielonogórzanie wyprzedzili we wtorek na podium rybniczan i częstochowian.

Najwięcej, 10 punktów dla zwycięzców zdobył Mateusz Tonder. Drugi zespół zielonogórzan, Elektrociepłownia-Falubaz ex aequo na 4. miejscu z Aforti Startem Gniezno. Dla młodszej formacji juniorskiej Falubazu 7 “oczek” zdobył Jakub Osyczka.

Zmagania żużlowców Falubazu podsumował Aleksander Janas, trener młodzieży w zielonogórskim klubie.

Nasi ligowcy czuli się na świetnie przygotowanym torze bardzo dobrze, wszystko pasowało. Wygrali bezkonkurencyjnie, jeden bieg zremisowali, reszta po 5:1. Jestem zadowolony. Trzeba czekać na finał i tam spodziewamy się dobrego wyniku. Popracujemy nad tym, by stanąć na podium.Aleksander Janas, trener juniorów Falubazu Zielona Góra

Ostatnia półfinałowa runda w środę przy W69. Początek zawodów o 17:30.