ŻUŻEL:

Jeździli dobrze wykonać swoją pracę. Efekt? Wicemistrzostwo!

– Nie przeszkadza mi na to – tak Patryk Dudek zareagował na pytanie o tym, że jest najwybitniejszym żużlowcem w historii zielonogórskiego klubu. Jako pierwszy żużlowiec z Winnego Grodu sięgnął po medal w indywidualnym czempionacie. Srebro odebrał po Grand-Prix w australijskim Melbourne.

Duzers do Zielonej Góry wrócił w nocy z poniedziałku na wtorek. Na stadionie przy W69 czekała na niego niespodzianka. Mimo późnej pory powitany został, jak prawdziwy mistrz. Były gratulacje, wspólne okrzyki i śpiewy. Za to dziękował na spotkaniu z dziennikarzami. Opowiadał też o swojej drodze do wicemistrzostwa świata.

Założenia były takie, żeby się utrzymać w cyklu. Do połowy sezonu, gdy byliśmy na górze, to nie docierało do mnie, że walczę o mistrzostwo świata. Ostatnie rundy, szczególnie w Sztokholmie zaczęło się to odczuwać, że jest szansa na złoty medal. Właśnie te zawody troszeczkę zepsuliśmy i już się tego nie dało nadrobić. Na początku było bardzo spokojne podejście, ale w końcówce już było wiadomo, o co się jedzie. Utrzymanie zostało zapewnione, a medal jest bardzo dużym dodatkiem. Cieszę się z tego osiągnięcia!Patryk Dudek

Przez cały sezon w cyklu Grand-Prix wraz z teamem podróżował menadżer Krystian Plech, który dbał o sprawy organizacyjne i logistyczne. O podziale ról w zespole mówił też ojciec Patryka Sławomir, który zdradził również podejście mentalne do ścigania. Nikt nie patrzył co chwila w klasyfikację generalną. Punkty były wypadkową dobrze wykonanej pracy.

To są zawody jak zawody. Jest mecz ligowy, jest Szwecja. Nie oczekujemy wyniku, tylko tak jak każdy idziemy do pracy rzetelnie ją wykonać. Nie po to jedziemy tysiące kilometrów, żeby sobie odpuścić. Każdy wiedział, po co tu przyjechać. Nie było słowa musisz. To wychodziło naturalnie. Lubimy, kochamy swoją pracę i jedziemy ją dobrze wykonać.Sławomir Dudek

Teraz przed Patrykiem Dudkiem zasłużone wakacje. Dodajmy, że Duzers w tym sezonie sięgnął również wraz z reprezentacją Polski po Drużynowy Puchar Świata, a także zdobył brąz w Indywidualnych Mistrzostwach Polski.

Konferencja prasowa z udziałem Patryka Dudka

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X