ŻUŻEL:

Informacje organizacyjne przed finałem IMP

1. Ceny biletów:
 
Cena biletów na sektory nienumerowane: “H” i “K” – 25 PLN.
Bilety na sektory numerowane: “C”, “D”, “E”, “F”, “G” – 25 PLN.
 
Bilety na sektor: “J” – 35 PLN (dostępne wyłącznie w Sklepie Kibica w Galerii Focus Mall oraz w kasach 7,8,9,10 przed rozpoczęciem Finału IMP 2010).
Sektor VIP “Pod wieżą” – 90 PLN.
 
 
Uwaga ! Wyprzedane zostały wszystkie bilety na sektory: “A”, “I” oraz “K1”.
 

2. Przedsprzedaż biletów:
 
Przedsprzedaż biletów jest prowadzona w następujących punktach:
 
 
1. Zielona Góra:
 
– Sklepy Intermarche przy ulicach: Batorego, Cyryla i Metodego oraz przy Makowej,
 
– Biuro Podróży Odkrywca, ul. Podgórna 43 e,
 
– Biuro Podróży Eldorado, ul. Kupiecka 21,
 
– Sklep Kibica w Galerii Focus Mall przy ulicy Wrocławskiej 17.
 
– Centrum Cyfra+ Ostrowski Sp. z o.o. – ul. Bohaterów Westerplatte 50 – kierunek Dworzec PKP.
 
B. Sulechów:
 
– Sklep Kibica Falubazu, ul. Armii Krajowej 15.
 
C. Żary:
 
– Biuro Usług Turystycznych „Kikowicz”, Rynek 20.
 
D. Świebodzin
 
– Sklep Sportowy „Bakissport”, ul.Średnia 2.
 
 
Kasy stadionu będą otwarte w niedzielę od godziny 10.00
 
 
3. Lista startowa:
 
Lista startowa Finału IMP 2010:
1. Robert Kościecha (Polonia Bydgoszcz)
2. Janusz Kołodziej (Unia Leszno)
3. Krzysztof Jabłoński (Start Gniezno)
4. Jarosław Hampel (Unia Leszno)
5. Tomasz Gollob (Caelum Stal Gorzów)
6. Tomasz Gapiński (Caelum Stal Gorzów)
7. Mateusz Szczepaniak (PSŻ Lechma Poznań)
8. Krzysztof Buczkowski (GTŻ Grudziądz)
9. Adrian Miedziński (Unibax Toruń)
10. Maciej Kuciapa (Marma Hadykówka Rzeszów)
11. Piotr Protasiewicz (Falubaz Zielona Góra)
12. Sebastian Ułamek (Tauron Azoty Tarnów)
13. Damian Baliński (Unia Leszno)
14. Krzysztof Kasprzak (Tauron Azoty Tarnów)
15. Dawid Stachyra (Lotos Wybrzeże Gdańsk)
16. Michał Szczepaniak (Start Gniezno)
R1. Daniel Jeleniewski (Betard WTS Wrocław)
R2. Rafał Dobrucki (Falubaz Zielona Góra)
 
 
4. Wstęp na stadion:
 
Otwarcie bram dla wszystkich rodzajów wejściówek – godz. 15.30.
 
Posiadacze karnetów i biletów na sektor “A” na sektory „A”, ”B”, ”C”, ”D”, ”E”, ”F”, ”G” oraz „H” a także biletów VIP (Pod wieżę) oraz złotych kart wstęp bramami od strony ul. Struga.
 
Posiadacze biletów jednorazowych oraz karnetów na sektory „K” i „K1” wstęp nową bramą od strony parkingu przy cmentarzu.
 
Dziennikarze, fotoreporterzy oraz posiadacze biletów i karnetów na sektor „ I” oraz posiadacze biletów na nowo oddany sektor “J” wejście nową bramką od strony ulicy Wrocławskiej, tuż przy punkcie “Akredytacje”.
 
 
Posiadacze platynowych kart wejście bramą od strony ulicy Wrocławskiej na wysokości budynku klubowego.
 
Policja przypomina, że istnieje bezwzględny zakaz wnoszenia i posiadania alkoholu oraz materiałów pirotechnicznych. Wszystkie osoby, które nie zastosują się do tego zakazu będą surowo karane.
 
W sytuacjach, gdy zachowanie poszczególnych osób wskazywałoby na spożycie alkoholu nie będą one wpuszczane na stadion zgodnie z regulaminem. Przy wejściu na stadion będą przeprowadzane badania alko-testem.
 
5. Osoby niepełnosprawne:
 
Uwaga! Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich i ich opiekunowie będą mogli skorzystać ze specjalnych stanowisk znajdujących się na Sektorze „J” znajdującym się na wyjściu z pierwszego łuku. Kibice na wózkach inwalidzkich wraz z jednym opiekunem po okazaniu jednego ważnego biletu będą uprawnieni do wstępu na stadion bramką VIP z napisem „WEJŚCIE TRYBUNA SUPER VIP” od strony ulicy Wrocławskiej na wysokości budynku klubowego. Taki system wejściowy nie będzie wymagał poruszania się po całej koronie stadionu, a klubowi wolontariusze wskażą drogę pozbawioną barier architektonicznych do stanowisk dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
 
6. Miasteczko Kibica:
 
Zanim o 17.00 na stadionie przy W69 rozpocznie się pierwszy bieg Finału IMP na żużlu ZKŻ SSA wszystkich kibiców, którzy przybędą na zawody zaprasza do Miasteczka Kibica, które zlokalizowane zostanie na ulicy Wrocławskiej, na parkingu samochodowym pomiędzy cmentarzem komunalnym, a stadionem żużlowym.
 
Na 12 metrowym telebimie obejrzeć będzie można finał IMP z 1992 roku, kiedy po raz pierwszy w historii triumfował Tomasz Gollob, z którym heroicznie walczył srebny medalista 1992 Jarosław Szymkowiak. Film jest niezwykle interesujący, choćby z tego powodu, że doskonale dokumentuje, jak wiele zmieniła w żużlu w ciągu 18 lat. Oprócz zawodników bohaterami filmu są m.in. osoby nadal związane ze środowiskiem żużlowym w Zielonej Górze, a ich rozpoznawanie może być dla kibiców doskonałą zabawą. Sporą atrakcją będzie, także film z finału IMP, kiedy na mokrym i grząskim torze w Zielonej Górze bezkonkurencyjny okazał się Maciej Jaworek.
 
 
Gośćmi Miasteczka Kibica będą także zielonogórscy medaliści – zielonogórskich finałów IMP z lat 1982, 1986 oraz 1992 (Andrzej Huszcza, Maciej Jaworek oraz Jarosław Szymkowiak). Miasteczko odwiedzą teamy uczestników tegorocznego finału, będą ekspozycje sponsorów, miejsce dla kolekcjonerów, a także oczywiście stoiska z piwem i gastronomią.
 
 
Gościem Miasteczka Kibica już będzie Zenon Plech, który promować będzie swoją autobiografię “W ceniu złota”. Będzie można kupić autobiografię, zdobyć autograf, zrobić wspólne zdjęcie lub po prostu porozmawiać o speedway’u.
 
 
 
Miasteczko Kibica czynne będzie od godziny 12.00. i aż do rozpoczęcia finału trwać będą konkursy i animacje dla wszystkich grup wiekowych
 
 
 
 
 
7. Henryk Żyto:
 
Gościem Miasteczka Kibica oraz Finału IMP na żużlu w Zielonej Górze będzie, także były żużlowiec i trener: Henryk Żyto.
 
Henryk Żyto to trzykrotny medalista Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu: złoty (Rybnik 1963), srebrny (Rzeszów 1962) i brązowy (Rzeszów 1961).
 
We Wrocławiu w 1961 roku zdobył tytuł Drużynowego Mistrz Świata, dwukrotnie brał udział w finałach Indywidualnych Mistrzostw Świata: w Londynie w 1960, gdzie uplasował się na 13 miejscu, a dwa lata później, także w Londynie był zawodnikiem rezerwowym. W polskiej lidze startował w barwach Unii Leszno (1953–1963) oraz Wybrzeża Gdańsk (1965–1980). Uczestniczył w rozgrywkach brytyjskiej ligi żużlowej, jako zawodnik klubu Coventry Bees.
 
Syn Henryka Żyto, Piotr jest trenerem Falubazu Zielona Góra.
 
8. Ania Miadzielec i Jacek Tarczyło:
 
Podczas Finału IMP w Zielonej Górze będziemy mogli podziwiać podczas pokazów Anię Miadzielec i Jacek Tarczyło czyli najlepszą seniorska parę w historii Rock & Rolla akrobatycznego w Polsce.
 
Zielonogórzanie: Ania i Jacek są mistrzami Polski. W Pucharze Świata zajęli drugie miejsce. Jako jedyni stanęli na podium Mistrzostw Świata, Teraz biorą udział w programie telewizyjnym ,,Mam talent”. Ania i Jacek liczą, że spodobają się widzom i jury TVN. A o ich dalszych losach w programie decydować będą także kibice Falubazu Zielona Góra wysyłając na nich swoje SMS-y O które już dziś proszą występujący na Finale IMP w Zielonej Górze: Ania Miadzielec i Jacek Tarczyło.
 
Jacek i Ania tańcząc razem od trzech lat już piętnaście razy byli w finale turniejów klasy głównej. Jako jedyni stanęli na podium Mistrzostw Świata, zdobyli Mistrzostwo Europy Formacji, a 12.06.2010 zdobyli wicemistrzostwo Pucharu Świata. Na co dzień trenują w Sportowym Klubie Tanecznym Mega Dance w Zielonej Górze. Razem studiują na Uniwersytecie Zielonogórskim na kierunku Wychowanie Fizyczne. Jacek i Ania w swoim finałowym układzie wykonują salta podwójne oraz elementy kombinacyjne. Para podczas swojego finałowego układu wykonała element akrobatyczny z śrubą do łapania na barki. Tę figurę wykonali jako jedyni w historii Światowego Rock & Rolla podczas Mistrzostw Europy 2009r. w Chorwacji. Teraz przygotowują się do Mistrzostw Świata 20.11.2010 w Karlsruhe. W okresie przygotowawczym wezmą udział w trzech obozach sportowych : Genova, Kotor oraz Pogorzelica, a od września trenują na hali akrobatycznje w Zielonej Górze oraz na hali sportowej w szkole w Przylepie. Trenerami pary są Bartłomiej Kobylański i Andrzej Łuczak.
 
http://www.youtube.com/watch?v=QLE9q5jQmfA
 
 
9. Moto Cross Free Style
 
 
Zanim w sobotę o 17.00 rozpocznie się prezentacja przed Finałem IMP na żużlu w Zielonej Górze kibiców zgromadzonych na W69 czeka pokaz Free Style Motocross.
 
Zielonogórzanie: Piotr “Działo” Potaczało z Zielonej Góry oraz Damian Czudak oraz Michał Daciuk z Lublina i Łukasz Pacud z Częstochowy zaprezentują niesamowite ewolucje na motocyklach i quadach. Ekwiblirystyczne pokazy rozpoczną się na godzinę przed zawodami, czyli o godzinie 16.00.
 
10. Premiera filmu „Droga Falubazu Do Finału”
 
W dniu Finału IMP, czyli w sobotę 18 września do sprzedaży trafi pamiątkowe wydawnictwo DVD „Droga Falubazu Do Finału 2010” autorstwa Falubaz TV.
 
Jest to niezwykle ciekawe dla kibiców Falubazu Zielona Góra wydawnictwo, które zawiera reportaże ze spotkań Falubazu Zielona Góra z rundy zasadniczej oraz fazy play -off. Mnóstwo walki na torze, ale także wiele zakulisowych wydarzeń, które towarzyszyły ubiegłorocznym Drużynowym Mistrzom Polski w drodze do tegorocznego finału.
 
Autorem wszystkich zdjęć i montażystą wszystkich reportaży jest Marcin Iszczek, który przygotował również atrakcyjne menu DVD, a materiały dziennikarskie przygotowali Piotr Kuśnierz i Damian Muńko.
 
Film wydany jest w okładce slim i będzie doskonale prezentował się na półce obok kontrowesyjnego filmu “Droga Falubazu Do Złota”. Graficznie pierwsze wydawnictwo zostało przygotowane w kolorystyce zielonej, a film “Droga Falubazu Do Finału 2010” utrzymany jest w odcieniach żółci.
 
Film kosztuje zaledwie 10 PLN będzie można go kupić od soboty 18 września, na stoisku w Miasteczku Kibica, w kasach przed stadionem oraz w Sklepie Kibica w Galerii Focus Ma ll.

Autor: Informacja prasowa

Zobacz więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back to top button
Close
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informcji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close