ŻUŻEL:

Frątczak o sile Falubazu: 90% potencjału i 100% szczęścia = finał

– Falubaz ma podstawy, aby mówić o tym, że będzie walczył o finał – uważa Jacek Frątczak były menadżer zielonogórskiego klubu, a obecnie ekspert żużlowy.

Fani czarnego sportu odliczają już dni do pierwszego treningu, sparingu, a następnie ligowego meczu. Kto powalczy o medale, a kto będzie bronił się przed spadkiem? Na te pytania na razie można odpowiadać na zasadzie spekulacji i oparciu siły poszczególnych drużyn na papierze. Frątczak nie ma wątpliwości, że zielonogórzanie mierzą w finał. Zdaniem byłego menadżera Falubazu o celach i  aspiracjach należy mówić otwarcie.

Jeżeli zawodnicy zrealizują minimum 90% swojego potencjału i będą mieli 100% szczęścia, to stawką jest finał. Ja wychodzę z założenia, że o celach trzeba mówić otwarcie. Ten cel został zdefiniowany w grudniu, po zakończeniu okienka transferowego pt. „walczymy o mistrzostwo Polski”. Tak powinno się stawiać sprawę w męskim sporcie – uważa Frątczak.

Oczywiście żużel to sport nieprzewidywalny i niejednokrotnie już aspiracje były boleśnie weryfikowane przez kontuzje. Daleko szukać nie trzeba,  wystarczy przywołać rok 2015 , w którym zespół dopadła plaga kontuzji. Ta najtragiczniejsza zakończyła karierę Darcy’ego Warda.

Nie wszystko można przewidzieć. Obszar w całej  dyscyplinie, czy prowadzeniu klubu, na który nie mam wpływu jak dla mnie jest zbyt duży – dodaje były menadżer Falubazu.

Sam Jacek Frątczak przywołał przykład Betardu Sparty Wrocław i kontuzję Macieja Janowskiego, który złamania obojczyka doznał podczas treningu na motocrossie.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: